WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Angielska policja wmawia rodzinie zabitego Polaka, że popełnił samobójstwo!

Angielska policja wmawia rodzinie zabitego Polaka, że popełnił samobójstwo!

16.09.2016, godz. 02:00
Angielska policja wmawia nam, że Janusz popełnił samobójstwo
Angielska policja wmawia nam, że Janusz popełnił samobójstwo foto: Super Express

Szukali go przez miesiąc. W Anglii i w Polsce. Wierzyli, że się odnajdzie, choć z każdym dniem tej nadziei było coraz mniej. Aż w końcu do Jabłonowa Pomorskiego nadeszła hiobowa wieść: Janusz nie żyje. Brytyjska policja znalazła jego ciało w lesie na przedmieściu Leeds. - Wmawiają nam, że on się zabił. Bzdura! Dobrze mu szło, był szczęśliwy - mówią bliscy Janusza Cieszyńskiego(+44 l.), kolejnego Polaka, który zginął na Wyspach.

Janusz wyjechał z Polski za chlebem sześć lat temu. - Pracował w Szwecji. Był budowlańcem. Dobrze mu się wiodło. Na siebie zarobił i jeszcze nam pomagał - opowiada Marek Osiński (58 l.), jego szwagier. - Teraz miał urlop, więc poleciał do Anglii, gdzie mieszka z rodziną mój syn, a jego siostrzeniec. Chciał odpocząć, nacieszyć się bliskimi. Aż do wtorku wiedzieliśmy tyle, że wyszedł z domu na papierosa i przepadł - dodaje.

Janusz nie miał przy sobie żadnych dokumentów i nie mówił po angielsku. Podejrzewano, że zabłądził w nieznanym mieście i z nikim nie mógł się dogadać. Ale mijały dni, a brytyjska policja nie wpadła na żaden ślad zaginionego. Szukano go nie tylko w Anglii, ale i w Polsce. Bliscy mężczyzny, mieszkający w Jabłonowie Pomorskim, uruchomili Fundację Itaka. Aż w końcu stało się: kilka dni temu w lesie na przedmieściach Leeds odkryto ciało Janusza.

Brytyjska policja orzekła, że nie doszło do zabójstwa. Od razu wykluczyła udział osób trzecich. - Mówią, że on się zabił. Bzdura! Po to miałby pojechać do Anglii?! - denerwuje się pan Marek. Nie wierzy w dobre chęci brytyjskiej policji. Chce, by sprawą zajęli się polscy śledczy.

Zobacz: Porwał Maję i uniknie kary?

Źródło: RUPTLY/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: