WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Arsenał w domu kardiologa. To on badał śmierć ojca Ziobry

Arsenał w domu kardiologa. To on badał śmierć ojca Ziobry

04.10.2016, godz. 10:22
Ziobro WEŹMIE się na Polańskiego. Skieruje kasację ws. ekstradycji reżysera do Sądu Najwyższego
foto: Super Express

Kolekcja broni z czasów II wojny światowej oraz 300 sztuk amunicji - taki skład znaleźli policjanci w domu biegłego, który badał śmierć ojca Zbigniewa Ziobry. - Prokuratura ustaliła, że lekarz, u którego została ujawniona broń i amunicja, nie posiadał wymaganego zezwolenia. Prokuratura sprawdza czy zabezpieczona broń została użyta do przestępstwa - powiedział prokurator badający sprawę.

Policjanci znaleźli w domu lekarza broń z czasów II wojny światowej, 300 sztuk amunicji do kałaszników i pistoletów. Co istotne, biegły nie posiadał zezwolenia na broń. Decyzją prokuratora został zatrzymany, a następnie przesłuchany. Ewentualne zarzuty lekarz ma usłyszeć we wtorek. W akcji zabezpieczenia arsenału brali udział policjanci, saperzy oraz prokuratorzy. - Prokuratura ustaliła, że lekarz, u którego została ujawniona broń i amunicja, nie posiadał wymaganego zezwolenia. Prokuratura sprawdza czy zabezpieczona broń została użyta do przestępstwa - powiedział prokurator Tomasz Dudek, który prowadzi śledztwo. Jak informuje Dziennik.pl przeszukanie w domu biegłego odbyło się w związku ze śledztwem w sprawie wyłudzeń za opinię medyczną. Miała ona kosztować 370 tysięcy złotych.

Zatrzymany lekarz był jednym z biegłych badających śmierć ojca Zbigniewa Ziobry. Prokuratura dwa razy odmówiła śledztwa w sprawie zgonu ojca ministra sprawiedliwości.

Zobacz: AWANTURA w Sejmie. Poszło o ojca Ziobry

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: