WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska Beata Szydło PODSUMOWUJE 500 plus. To próba przykrycia wpadki Morawieckiego?

Beata Szydło PODSUMOWUJE 500 plus. To próba przykrycia wpadki Morawieckiego?

13.07.2016, godz. 13:14
Premier Szydło w Watykanie. Spotka się z papieżem
foto: Super Express

Wpadka jaką zaliczył Mateusz Morawiecki podczas spotkania z sympatykami PiS w Bydgoszczy, nieco zszkowało opinię publiczną w Polsce. Wicepremier przyznał, że rząd wziął 20 miliardów złotych kredytu, aby sfinansować program 500 złotych na dziecko. Czy dzisiejsza konferencja prasowa Beaty Szydło, na której premier podsumowała pierwsze trzy miesiące programu, miało za zadanie przykrycie wpadki Morawieckiego?

Program 500 plus, który stał się jedną z najważniejszych zapowiedzi Prawa i Sprawiedliwości przed wyborami w 2015 roku, szybko stał się świadczeniem bardzo popularnym wśród polskich rodzin. Jak wynika z danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z programu skorzystało ponad 2 miliony rodzin. Jak jednak ujawnił Mateusz Morawiecki, świadczenie finansowane jest kredytu na który rząd wziął 20 miliardów złotych. - Przypominam, że 500 plus jest na kredyt. Zadłużyliśmy się o dodatkowe 20 mld zł, bo chcemy promować dzietność. Jesteśmy we własnym gronie i nie musimy mówić sobie tylko pięknych słów. W dłuższej perspektywie to nam nie zbuduje PKB. Państwu bardziej niż konsumpcja potrzebne są inwestycje i oszczędności - powiedział wicepremier podczas spotkania ze zwolennikami PiS w Bydgoszczy.

Czytaj: Morawiecki SZCZERZE PRZYZNAJE: Na "500+" wzięliśmy 20 MILIARDÓW kredytu!

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Beata Szydło stwierdziła, że program 500 plus powstał po to, by wesperzeć walkę z niżem demograficznym. - Najważniejszą inwestycja, którą możemy zrealizować jako odpowiedzialni politycy jest inwestowanie w rodzinę, inwestowanie w dzieci. To jest przyszłość Polski. Przyszłością Polski jest polska rodzina żyjąca godnie, mająca odpowiednio na jej potrzeby wysokie dochody, mająca możliwość godnego i spokojnego, bezpiecznego wychowania swoich dzieci. To jest nasz cel i od tego celu nie odstąpimy - stwierdziła szefowa rządu.

A tu można znaleźć podsumowanie 500 plus w liczbach:

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: