Ratowanie życia, ratownik, reanimacja

i

Autor: Shutterstock

Bezpieczny z kartą ICE od Concordii

2017-04-24 2:00

Concordia Ubezpieczenia przygotowała 200 tysięcy kart ICE, na których można wpisać swoją grupę krwi, choroby, a także dane kontaktowe do osoby, którą należy powiadomić w razie wypadku.

Często o uratowaniu życia lub zdrowia ofiary wypadku decydują minuty. Wiedza o grupie krwi, alergiach czy chorobach przewlekłych pomaga ratownikom udzielić pierwszej pomocy, a w szpitalu przyspiesza postawienie diagnozy czy wybór terapii. W odpowiedzi na to zrodziła się idea karty ICE (ang. In case of emergency), którą Concordia Ubezpieczenia postanowiła propagować. Poznański ubezpieczyciel przygotował 200 tysięcy kart ICE, na których można wpisać swoją grupę krwi, choroby, a także dane kontaktowe do osoby, którą należy powiadomić w razie wypadku.

– Naszą misją jest dostarczanie klientom solidnej i kompleksowej ochrony. Bycie blisko, kiedy tego potrzebują. Karty ICE naturalnie się z tym wiążą – wyjaśnił Jacek Smolarek, Prezes Concordii Ubezpieczenia. I dodał – Chcielibyśmy, aby jak najwięcej osób miało w swoich portfelach karty, których celem jest poprawa bezpieczeństwa i pomoc w trudnych sytuacjach życiowych. Jest to spójne z naszą misją i wpisuje się doskonale w realizację projektów odpowiedzialnych społecznie.

POWIĘKSZ

Co to jest karta ICE?

Znana jest na całym świecie jako ważna wskazówka w nagłych wypadkach. Karta ICE stanowi element międzynarodowego systemu ratunkowego. Kilkanaście lat temu włoscy ratownicy zauważyli swego rodzaju lukę informacyjną w kontakcie z rodziną i bliskimi poszkodowanych. W ten sposób narodziła się idea karty ICE.

ICE lub I.C.E. z angielskiego „In case of emergency", co oznacza tyle co „w nagłym wypadku", to powszechnie znany skrót informujący ratowników, do kogo powinni zadzwonić w razie nagłego wypadku. Stosowany przeważnie w dwóch formach:

• jeden z numerów w książce adresowej telefonu komórkowego – kontakt „ICE", pod którym wpisany jest numer telefonu wybranej osoby. Jeśli takich osób jest kilka, to oznacza się je hasłami „ICE1", „ICE2" itd.
• karta „ICE" wielkości wizytówki, zawierająca imię i nazwisko właściciela, jego choroby, alergie oraz numery kontaktowe najbliższych osób. Kartę powinno się nosić cały czas przy sobie.

Po co „karta na wszelki wypadek"

Szybsze ustalenie tożsamości, wiedza o stanie zdrowia poszkodowanego, pozwala ratownikom na powiadomienie bliskich w razie nagłego wypadku, a także na uzyskanie od nich dodatkowych informacji o poszkodowanym (przyjmowanych lekach, grupie krwi, przebytych chorobach, alergiach czy przeciwwskazaniach do zażywania określonych leków). Słowem – karta ICE pozwala sprawniej udzielić pomocy.

Jak zdobyć kartę ICE Concordii

Karty ICE przygotowane przez Concordię Ubezpieczenia dodawane będą do całego nakładu Super Expressu w dniu 25 kwietnia br. Będzie je można również dostać od tych Pośredników Concordii, którzy zdecydowali się zostać ambasadorami akcji lub wydrukować bezpośrednio ze strony: www.concordiaubezpieczenia.pl.

 

 

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany