WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Białystok: noworodki włożone do wanienek w szpitalu. Rodzice oburzeni!

Białystok: noworodki włożone do wanienek w szpitalu. Rodzice oburzeni!

19.06.2017, godz. 13:51
Dziecki w wannience
foto: Spotted: Białystok

Na profilu Spotted: Białystok na Facebooku opublikowano zdjęcia noworodków, które leżą w plastikowych wanienkach w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym. Internauci nie kryją oburzenia, ale dyrekcja odpiera zarzuty: to sytuacja incydentalna, ma związek z brakiem miejsc.

- "Drodzy Rodzice! Pora to przerwać! Jestem oburzona! Czy już tak będzie? Czy tak można traktować nas? Nie tylko matek, które leżą w szpitalu, ale i ojców, którzy czekają 9 miesięcy na narodziny najpiękniejszego daru – Dziecka. Tymczasem w naszym szpitalu: Wojewódzki Szpital Zespolony im. Śniadeckiego: 25 pacjentek !! 25 noworodków. 4 położne. Kilkoro dzieci jest po porodzie rozdzielonych z rodzicami. Dzień i noc spędzają bez mamy. Czasem 2 obcych sobie dzieci leży w 1 łóżeczku - taki opis umieszczono na profilu na Facebooku Spotted: Białystok. Wyżej umieszczono zdjęcia: noworodków, które tuż po przyjściu na świat zostały włożone do plastikowych wanienek. Jednak Wojewódzki Szpital Zespolony w Białymstoku zarzuty odpiera i twierdzi, że sytuacja była "incydentalna".

- Lekarz dyżurny mając świadomość chwilowego  braku miejsc (przygotowywane były wypisy), zdecydował jednak o przyjęciu pacjentki do Szpitala kierując się stanem zdrowia matki i dziecka, które miało przyjść na świat.  Niestety, cześć planowanych do wypisu pacjentek nie mogło jeszcze opuścić szpitala, a wieczorem rozpoczęły się kolejne porody. Jedno z nowonarodzonych dzieci zostało przeniesione do sali obserwacyjnej o wzmożonym nadzorze personelu, by tam poczekać na zakończenie procesu dezynfekcji łóżeczka noworodkowego - napisano w oświadczeniu.

Czytaj: Bruksela wyśle ojców na tacierzyński?

Źródło: X-NEWS
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: