WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Bieg Niepodległości 2016 w Warszawie. Znamy trasę! [MAPA]

Bieg Niepodległości 2016 w Warszawie. Znamy trasę! [MAPA]

03.11.2016, godz. 11:14
bieg niepodległości
bieg niepodległości foto: EAST NEWS

Bieg Niepodległości 2016 odbędzie się już po raz 28. tradycyjnie 11 listopada o godzinie 11:11. Wystartować w nim może każdy. Dziś o godzinie 19 rozpoczną się zapisy uzupełniające. Trasa ma długość 10 km. Sprawdź, jak będzie przebiegać trasa Biegu Niepodległości 2016.

11 listopada będziemy obchodzić po raz 98. Narodowe Święto Niepodległości. To dzień, w którym Polska odzyskała niepodległość po 123 latach niewoli. W związku z tym w całym kraju są organizowane uroczystości mające uczcić ten dzień. Najpopularniejsze odbędą się w Warszawie: Marsz Niepodległości oraz Bieg Niepodległości. I właśnie 11 listopada to świetna okazja dla biegaczy, którzy chcą w wyjątkowy sposób upamiętnić odzyskanie niepodległości. Już o 11:11 rozpocznie się 28. Bieg Niepodległości.

Trasa będzie przebiegać ulicami: Al. Jana Pawła II, wiaduktem nad Alejami Jerozolimskimi, ul. Chałubińskiego do Alei Niepodległości. Biegacze mają swój nawrót w prawo na wysokości ul. Rakowieckiej, zawodnicy Nordic Walking, oraz zawodnicy na zwykłych wózkach aktywnych nawracają na wysokości ul. Koszykowej. Meta zlokalizowana będzie na Al. Jana Pawła II (w pobliżu ul. Stawki). Cała trasa o długości 10 km jest atestowana przez PZLA.

Zobacz: Dziś dodatkowe zapisy na bieg

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: