WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Biskup pociesza fałszywego księdza [ZDJĘCIA]

Biskup pociesza fałszywego księdza [ZDJĘCIA]

21.10.2016, godz. 02:00
FAŁSZYWY KSIĄDZ MAREK NOWAK
FAŁSZYWY KSIĄDZ MAREK NOWAK foto: CEZARY PECOLD/SUPER EXPRESS

Biskup Kościoła starokatolickiego Marek Kordzik (61 l.) oficjalnie odcina się od działalności podającego się za księdza tego wyznania Marka N. (42 l.), który prowadził nielegalne domy schronienia dla potrzebujących w Zgierzu koło Łodzi i Wolicy pod Kaliszem. Nie przeszkadza mu to jednak odwiedzać go w jego willi i pocieszać po tym, jak zamknięto jego przynoszące niemałe dochody ośrodki.

Kościół starokatolicki jest jednym z najmłodszych i najmniejszych związków wyznaniowych w Polsce. Został zarejestrowany w 1996 roku. Ma raptem 500 wiernych. Na jego czele stoi biskup Kordzik. Oficjalnie to Kościół starokatolicki wynajmował budynki, w których Marek N. prowadził nielegalne domy schronienia. Mężczyzna podawał się za księdza tego Kościoła, choć nigdy nim nie był.

Biskup Marek Kordzik odcina się od tego, co Marek  N. robił w swoich ośrodkach, gdzie jego podopiecznym nie podawano leków, bito ich i głodzono. Pięciu emerytów z ośrodka w Zgierzu zmarło w szpitalu, sprawą zajmuje się prokuratura.

Mimo to obu mężczyzn łączą dziwne relacje. Biskup gościł ostatnio w luksusowej willi w Zgierzu, w której mieszka Marek N. Odjechał stamtąd taksówką w godzinach porannych, którą zamówił mu ochroniarz Marka N. Najwyraźniej duchowny pocieszał swojego młodszego znajomego, który swoim podopiecznym zgotował piekło.

Jeden z nich, Marian Pasikowski (79 l.), spędził w ośrodku w Zgierzu aż pięć miesięcy. Dziś dochodzi do zdrowia w szpitalu.

- To była gehenna - opowiada. - Byłem tam pięć miesięcy. Przez ten czas nie widziałem i nie jadłem mięsa. Dostawaliśmy tylko zupki. Jeżeli zostawały z niej ziemniaki, to one służyły za drugie danie na następny dzień. Nie przespałem tam żadnej nocy. Nie dało się. Zabierali mi wszystkie pieniądze, nie miałem nic. Ukradli mi nawet ubranie - przekonuje.

Zobacz: NIE ŻYJE tata małej Amelki wybudzonej ze śpiączki. Tragedia w Bydgoszczy

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: