WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska Bóg uzdrawia przez koty

Bóg uzdrawia przez koty

24.11.2016, godz. 02:00
BÓG UZDRAWIA PRZEZ KOTY.
foto: Piotr Grzybowski/Super Express

Każdy właściciel kota doskonale wie, że te zwierzęta potrafią zdziałać cuda. Bóle, zmęczenie, choroby - wszystko to przemija szybciej, jeśli tuli się do nas kochający, mruczący kłębek. I okazuje się, że są to cuda w sensie dosłownym! Kościół naucza, że Bóg nie tylko przemawia do nas poprzez zwierzęta, ale i działa przez nie!

- Bóg uleczył mnie przez moje koty! - opowiada z przekonaniem Ewa Chmielewska, (60 l.) z Legionowa. Kobieta od dawna narzekała na bóle kręgosłupa i artretyzm. Odkąd jednak dzieli mieszkanie z kotami - Zuzią, Stefcią, Malutką i Grażynką - jej stan zdrowia bardzo się poprawia.

- Kiedy czuję się źle, wzywam Boga. Odpowiedź natychmiast wskakuje na moje bolące miejsce - opowiada rozbawiona. Kot zawsze wyczuwał, że ukochana pani potrzebuje wsparcia! Wielu właścicieli kotów może opowiedzieć podobne historie.

Nie dziwią one franciszkanina ojca Stanisława Jaromiego (40 l.) od lat zaangażowanego w chrześcijańską edukację ekologiczną, przewodniczącego Ruchu Ekologicznego św. Franciszka z Asyżu (REFA) z Krakowa.

- Za uzdrowienia dzięki kotom - tak jak i innym zwierzętom - możemy dziękować Bogu - mówi z przekonaniem. Pogląd ten wyraził sam papież Franciszek. "Dostrzegamy Stwórcę w Jego licznych dziełach, także tych najmniejszych i zagrożonych" - napisał o zwierzętach w encyklice Laudato Si.

Pogląd o leczniczych właściwościach kotów wyrażają też naukowcy. Koty rozgrzewają swoim ciałkami bolące miejsca, ich głaskanie pomaga obniżyć ciśnienie. Mruczenie kota jest szczególnie zbawcze. Niższe pomruki - od 20 do 50 Hz - wspomagają regenerację kości, chrząstek oraz ścięgien. Zaś wyższe drgania - powyżej 50 Hz - działają przeciwbólowo przez m.in. poprawę krążenia.

ZOBACZ: Malutkie kotki czekają na dom

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: