WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Bohaterska kasjerka uratowała emerytkę

Bohaterska kasjerka uratowała emerytkę

17.08.2016, godz. 07:00
Bohaterska kasjerka uratowała emerytkę
foto:

Gdyby nie Jolanta Błońska, kasjerka siedleckiego oddziału banku PKO BP, wnuczkowa mafia okradłaby z oszczędności życia schorowaną emerytkę Barbarę C. (75 l.). Dzielna kobieta nie tylko udaremniła oszustwo, ale pomogła ująć mafijnego kasjera!

To był typowy numer "na policjanta", wielokrotnie już przez nas opisany. A jednak wielu emerytów wciąż daje się na niego nabrać. Na czym polega? Do wytypowanej ofiary dzwoni mężczyzna podający się za policjanta i prosi o pomoc w ujęciu groźnych przestępców. Każe podjąć z banku oszczędności i przekazać je kurierowi, który po nie przyjdzie. Proste, kompletnie niewiarygodne, ale niezwykle skuteczne!

I tak też było z Barbarą C. Otumaniona kobieta posłusznie poszła do banku po pieniądze. Była tak rozemocjonowana udziałem w "tajnej operacji policji", że kasjerka Jolanta Błońska z miejsca zorientowała się, że emerytka nie przyszła tu z własnej woli. Zaczęła wypytywać, co skłoniło klientkę do pobrania 12 tys. zł. I usłyszała, że pani Barbara wypłaca gotówkę na polecenie policji!

Zobacz: Tragiczne wypadki na drogach! Są ofiary śmiertelne

Czujna kasjerka zadzwoniła na komisariat, a policjanci z miejsca zorganizowali zasadzkę, w którą wpadł Karol S. (27 l.). Tym razem skończyło się szczęśliwie. Nie zawsze tak jest. - Tylko w tym roku metodami "na wnuczka" i "na policjanta" przestępcy wyłudzili prawie 9 milionów złotych - mówi Robert Opas z zespołu prasowego Komendy Głównej Policji i dodaje, że liczba przestępstw z roku na rok spada, m.in. dzięki czujności kasjerów w bankach oraz coraz większej świadomości seniorów.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: