WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Bohaterski 3-latek! Razem z pieskiem zaprowadził policję do nieprzytomnej mamy

Bohaterski 3-latek! Razem z pieskiem zaprowadził policję do nieprzytomnej mamy

22.07.2017, godz. 11:31
Yorki rządzą w Nowym Jorku - 2450
foto: Archiwum

Ten mały chłopiec to prawdziwy bohater! Gdy jego mama zasłabła, chłopiec ruszył w poszukiwaniu pomocy. Wyszedł z domu wraz z pieskiem, yorkiem. Błąkającego się po ulicy chłopca zauważyli policjanci.

Wszsytko działo się w miejscowości Poraj w województwie śląskim. Mundurowi zauważyli, że poboczem idzie mały chłopiec ubrany tylko w majteczki i koszulkę, a na nogach mający odwrotnie założone buciki. Malec był cały zapłakany, a towarzyszył mu pies rasy york. Policjantom nie od razu udało się nawiązać kontakt z malcem. Gdy jeden z policjantów podszedł i zapytał 3-latka o imię, ten zaczął płakać jeszcze głośniej i uciekać. Funkcjonariusz wziął chłopca na ręce, ale ten nic nie mówił, tylko cały roztrzęsiony potrafił jedynie wskazać ręką kierunek i powtarzał jedno słowa: mama. Także pies zaczął iść we wskazaną przez chłopczyka stronę. Policjant zorientował się, że tam ma iść. Jego kolega jechał tuż za nim radiowozem. Po drodze funkcjonariusz pytał ludzi, czy znają dziecko: - Nikt nie znał chłopca, dlatego postanowili pójść drogą, którą prowadził york - powiedziała dla portalu dziennikzachodni.pl Barbara Poznańska z policji w Myszkowie. Po przejściu około kilometra, pies wpadł na jedną z posesji i czekał pod drzwiami.

W domu policjanci znaleźli nieprzytomną kobietę, która nie dawała znaku życia! Zaczęli ją reanimować, wezwali pogotowie. Zanim karetka przyjechała, pojawił się też mąż kobiety. W końcu udało się przywrócić funkcję życiowe matce chłopca, nawiązać z nią kontakt. Lekarz przybyły na miejsce stwierdził, że kobieta wpadła w hipoglikemię, co było dla niej zaskoczeniem, bo nie wiedziała, że choruje na cukrzycę.

Zobacz: Idź na bulwary! To będzie niezapomniany weekend

tagi: pies poraj York
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: