WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Brutalne ZABÓJSTWO Wiktorii z Krapkowic. Sprawca dostanie wyższy wyrok?

Brutalne ZABÓJSTWO Wiktorii z Krapkowic. Sprawca dostanie wyższy wyrok?

02.11.2016, godz. 10:14
14 LAT WIĘZIENIA DLA MORDERCY WIKTORII.
Rodzice zamordowanej podczas odczytywania wyroku. foto: Super Express

Zabójstwo Wiktorii z Krapkowic. Opolska prokuratura, która zajmowała się sprawą zabójstwa 15-letniej Wiktorii z Krapkowic powiadomiła, że będzie domagać się wyższej kary dla mordercy dziewczyny. Tego samego oczekują rodzice brutalnie zamordowanej Wiktorii. Śledczy zamierzają wnioskować o 25 lat więzienia dla Artura W.

Do brutalnego mordu Wiktorii z Krapkowic doszło 7 marca w 2015 roku. Artur W. gonił wówczas dziewczynę, ponieważ chciał jej ukraść telefon. W pewnym momencie mężczyzna odepchnął nastolatkę, przez co dziewczyna upadła i straciła przytomność. Wtedy Artur W. zaciągnął dziewczynę do jednej z klap przy oczyszczalni ścieków i tam wrzucił 15-latkę. Dziewczyna utonęła. Sąd skazał mordercę Wiktorii z Krapkowic 14-lat więzienia, mimo że psycholog stwierdziła, że chłopak jest aspołeczny i nie ma wielkich szans na resocjalizację.

- Wypowiadająca się przed sądem biegła psycholog jednoznacznie wskazała, że nie jest w stanie zaproponować systemu odbywania kary dla W., który mógłby go zresocjalizować. Co więcej, sama opowiadała się za jego wyeliminowaniem ze społeczeństwa na jak najdłuższy czas, a to z uwagi na to, że postrzega go jako osobę nieodwracalnie asocjalną, aspołeczną, całkowicie zdemoralizowaną - powiedział Gazecie Wyborczej mecenas rodziny Wiktorii.

Teraz prokuratura zamierza złożyć apelację na decyzję sądu. Śledczy będą domagać się 25 lat więzienia dla mordercy Wiktorii z Krapkowic. W chwilii zabójstwa dziewczyny, Artur W. miał 17 lat. Zgodnie z kodeksem karnym, w najwyższą karą jaką mógł dostać za zabójstwo jest właśnie 25 lat więzienia.

Zobacz: Jest wyrok w sprawie zabójstwa Wiktorii z Krapkowic. "To morderca!"

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: