WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Burze nad Polską: 15 tysięcy osób bez prądu [ZDJĘCIA]

Burze nad Polską: 15 tysięcy osób bez prądu [ZDJĘCIA]

31.05.2017, godz. 07:59
burza, piorun, niebo, chmury
foto: EAST NEWS

Burze nad Polską. 15 tysięcy odbiorców bez prądu, 500 interwencji strażaków, powalone drzewa i jedna osoba ranna - to bilans gwałtownych burz, które 30 maja przeszły nad Polską. W najtrudniejszej sytuacji są mieszkańcy województw: lubuskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego oraz zachodniopomorskiego.

Burze nad Polską. Jak informuje straż pożarna, po gwałtownych burzach, które 30 maja przeszły nad Polską, 30 tysięcy osób jest bez prądu. Najgorsza sytuacja jest w czterech województwach: dolnośląskiego, wielkopolskiego, lubuskiego oraz zachodniopomorskiego. Jedna osoba została ranna - to mężczyzna, któremu w trakcie wichury gałąź złamała nogę. Bardzo trudna sytuacja jest w miejscowości Regulice (woj. małopolskie), gdzie rzeka wylała na ulice. Na miejscu pracuje 100 strażaków.

#PILNE: W m. Regulice wystąpiła powódź błyskawiczna.W całym pow. chrzanowskim pracuje ponad stu strażaków. pic.twitter.com/A8r4VFkBoQ

Z najnowszych prognoz pogody wynika, że środa 31 maja będzie ciepłym dniem, choć na wschodzie kraju mogą pojawiać się burze wraz opadami gradu. Szczególną ostrożność muszą zachować mieszkańcy województwa podkarpackiego oraz lubelskiego. Wiatr może wiać z prędkością do 80 km na godzinę.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: