WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
www.se.pl - Wiadomości, Polityka, Sport.pl wiadomości polska Chciałbym być motorniczym papieża

Chciałbym być motorniczym papieża

27.07.2016, godz. 06:15
Chciałbym być motorniczym papieża
foto:

W Krakowie trwa casting na... motorniczego, który poprowadzi papieski tramwaj. W czwartek o godz. 17 Franciszek (80 l.) przejedzie nim z ul. Franciszkańskiej na Błonia, gdzie czekać będzie na niego niemal milion pielgrzymów. Wciąż jednak nie wiadomo, kto dostąpi tak wielkiego zaszczytu i siądzie za sterami pojazdu.

- W Krakowskim Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym pracuje 6 tysięcy motorniczych, każdy z nich jest świetnie wykwalifikowany i przeszkolony - mówi Marek Gancarczyk, rzecznik prasowy MPK. On sam także posiada uprawnienia do prowadzenia tramwaju. - Byłby to dla mnie niewątpliwie wielki zaszczyt, gdybym mógł zawieźć papieża - dodaje rzecznik.

Na pewno zostanie wybrany pracownik z doświadczeniem i nienaganną opinią. Szczęśliwiec będzie miał okazję nie tylko zobaczyć Ojca Świętego z bliska, ale także się z nim przywitać i porozmawiać, bo Franciszek łatwo i szybko nawiązuje kontakt ze spotkanymi ludźmi.

Papież wsiądzie do specjalnie przygotowanego tramwaju przy ul. Franciszkańskiej i przejedzie na krakowskie Błonia. Będzie mu towarzyszyła niepełnosprawna młodzież. Już na miejscu przejdzie pomiędzy sektorami, pozdrawiając zgromadzonych pielgrzymów.

Zobacz także: Światowe Dni Młodzieży PROGRAM. Znamy plan wizyty papieża Franciszka

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: