WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Co za ABSURD! Chcieli wystąpić z kościoła, więc ksiądz udawał, że go NIE MA. Potem wezwał policję

Co za ABSURD! Chcieli wystąpić z kościoła, więc ksiądz udawał, że go NIE MA. Potem wezwał policję

27.09.2016, godz. 15:56
Ksiądz kapłan koloratka
foto: SHUTTERSTOCK

Niecodzienna draka miała miejsce w jednym z wrocławskich kościołów, gdy pewne rodzeństwo zwróciło się do proboszcza parafii o wypisanie z kościoła. Ten obejrzał dokumenty, po czym oświadczył rodzeństwu, że go nie ma i... wyszedł. Chwilę później inny ksiądz powiedział, że proboszcz, który uciekł, może się z nimi spotkać następnego dnia po południu.

Gdy rodzeństwo wyraziło sprzeciw dla takiego traktowania i oznajmiło, że nie opuści murów kościoła, dopóki nie uzyska podpisu proboszcza, potwierdzającego, że ich wniosek został przyjęty, ksiądz... wezwał policję. - Nie jesteśmy osobami wierzącymi, nie podoba nam się instytucja Kościoła w Polsce. Dlatego podjęliśmy świadomą decyzję o odejściu - opowiedziała Gazecie Wrocławskiej kobieta, biorąca udział w tym zajściu. Gdy wybrali się do parafii rzymskokatolickiej św. Michała Archanioła przy ul. B. Prusa 78 we Wrocławiu, na pewno nie przewidzieli szopki, w jakiej mieli brać udział. Policja wezwana na miejsce wysłuchała obu stron, a następnie zagroziła księdzu mandatem za nieuzasadnione wzywanie funkcjonariuszy. Dopiero w ich towarzystwie kapłan podpisał wniosek, ale nie omieszkał postawić własnego warunku: - Zaproponował, że podpisze nam wniosek, jeśli oświadczymy, że o całym zdarzeniu nie poinformujemy prasy - wyjaśnił mężczyzna zainteresowany wypisaniem z kościoła. A gdy dziennikarze Gazety Wrocławskiej wybrali się do parafii, ksiądz trzasnął im drzwiami przed nosem.

Zobacz też: ONR i ks. Międlar NIEWINNI- prokuratura umorzyła śledztwo

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: