WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Czarny protest w Warszawie. Doszło do ZAMIESZEK [RELACJA NA ŻYWO]

Czarny protest w Warszawie. Doszło do ZAMIESZEK [RELACJA NA ŻYWO]

24.10.2016, godz. 17:43
Czarny protest 1
foto:

Szykują się prawdziwe utrudnienia w centrum Warszawy w związku z czarnym protestem. Po wyczynie kobiet z 3 października, gdy tłumnie zebrane w wielu miastach Polski, nadeszła pora na rundę drugą. Kolejny czarny protest rozpoczął się już w niedzielę. Dzisiaj, w 41. rocznicę strajku Islandek w Warszawie odbędzie się pikieta pod hasłem "nie zejdziemy do podziemia". Kobiety zgromadzą się o 15 w centrum Warszawy. Mogą zablokować rondo Dmowskiego.

Dzisiaj o godzinie 15:00, w związku z czarnym protestem, może zostać zablokowane centrum Warszawy w godzinach szczytu. Utrudnienia w Warszawie mogą potrwać do 18. Kobiety, które wezmą udział w drugiej rundzie czarnego protestu zamierzają zebrać się w Warszawie pod rotundą oraz blokować przejścia podziemne. To podkreślenie hasła, pod jakim dzisiaj będą szturmować miasta - "nie zejdziemy do podziemia". Uczestniczki przedstawią listę swoich żądań, w skład których wchodzą między innymi: zmiany w prawie umożliwiających skuteczne ściganie sprawców przestępstw seksualnych oraz przemocy domowej i przemocy wobec kobiet; wsparcie w opiece nad dziećmi oraz osobami starszymi i niepełnosprawnymi oraz refundacja najnowocześniejszych środków antykoncepcyjnych i dostępność bez recepty do tzw. antykoncepcji awaryjnej. Zapraszamy do naszej relacji na żywo.

Kliknij F5, aby odświeżyć

17:45 W Warszawie pikieta trwa przed wejściem do stacji metra Centrum. Zbierane są podpisy pod petycją w obronie praw kobiet. Uczestnicy "Czarnego protestu" skandują: "Mamy dość dobrej zmiany", "Chcemy doktora, nie prokuratora". Napisy z hasłami: "Oprócz macicy mamy mózgi", "Decydujemy same". Na pl. Defilad, w ramach akcji "Piekło kobiet" czytano fragmenty felietonów Tadeusza Boya-Żeleńskiego.

17:40 "Beata, niestety, ten rząd obalą kobiety" - krzyczą uczestniczki Czarnego Protestu

17:30 W Czarnym Prosteście uczestniczy także posłanka Henryka Krzywonos

17:25

17:00 W Warszawie gromadzi się coraz więcej kobiet. - Nie można robić nic wbrew całemu narodowi - mówi jedna z uczestniczek pikiety w TVN24.

16:50 Czarny Prostest odbywa się w aż 70 miastach w Polsce

16:42 Uczestniczki Czarnego Prostestu z agresja rzucają się na osoby z organizacjji Prolife stających przy metrze

16:30 W Czarnym Prosteście interweniuje policja. Dosżło do incydentu w Warszawie

15:55 Czarny Prostest pod hasłem "Nie zejdziemy do podziemia":

15:50 Tłumy kobiet zbierają się w centrum Warszawy, m.in. przy wejściu do metra

14:30 Delegacja reprezentująca Ogólnopolski Strajk Kobiet złożyła petycję w Biurze Krajowym. Ryszard Petru wraz ze swoją partią Nowoczesna zadeklarował wsparcie dla Czarnego Protestu.

13:00 Czarny Protest odbywa się dzisiaj nie tylko na terenie naszego kraju. Oto jak wygląda kobiece wsparcie w Brukseli:

12:00 Trzeci dzień protestów trwa w wielu miastach na terenie całej Polski.

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: