WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Dariusz P. SPALIŁ RODZINĘ dla pieniędzy! Tak twierdzi prokurator [SZCZEGÓŁY tragedii w Jastrzębiu Zdroju]

Dariusz P. SPALIŁ RODZINĘ dla pieniędzy! Tak twierdzi prokurator [SZCZEGÓŁY tragedii w Jastrzębiu Zdroju]

28.03.2014, godz. 09:39
Spalił rodzinę dla pieniędzy
Prokuratura zarzuca Dariuszowi P. (42 l.) dokonanie pięciokrotnego zabójstwa i usiłowanie kolejnego foto:

To była jedna z największych tragedii na Śląsku w ubiegłym roku. W jednym z domków w Jastrzębiu-Zdroju doszło do pożaru. Śmierć zabrała wtedy pięć osób - czworo dzieci ich mamę. Teraz okazało się, że pożar nie był przypadkowy. Według śledczych ogień podłożył... ojciec i mąż, Dariusz P. (42 l.). Najprawdopodobniej po to, by zgarnąć dla siebie pieniądze z ubezpieczenia domu i polisy na życie żony.

Takie są wstrząsające ustalenia śledczych z Prokuratury Okręgowej w Gliwicach. Wczoraj Dariusza P. zatrzymała policja. Przez kilka godzin w domu, który stał się grobem dla jego bliskich, trwał eksperyment procesowy. Potem skuty kajdankami mężczyzna został wyprowadzony. - Do niczego się nie przyznaję, kochałem swoją rodzinę - powiedział nam Dariusz P.

Przeczytaj: Jastrzębie-Zdrój. Dariusz P. pochował żonę i czwórkę dzieci

Tragiczny pożar wybuchł na początku maja 2013 r. W jego wyniku zginęło czworo dzieci - Agnieszka (†4 l.) Marcin (†10 l.), Małgorzata (†13 l.), Justyna (†18 l.) oraz ich mama Joanna (†40 l.). Pożogę przetrwał jedynie najstarszy syn Wojciech (18 l.). Spał na najwyższym piętrze domku. To on zauważył dym i powiadomił straż pożarną.

Dariusz P odpowie za dokonanie pięciokrotnego zabójstwa

Dariusz P. był wtedy w pracy. Na wiadomość o śmierci bliskich odgrywał załamanego ojca i męża, stracił nawet przytomność. Później udzielał wywiadów prasowych, w których porównywał się do biblijnego Hioba. Podawał przy tym numer konta, na które można było wpłacać pieniądze na pomoc jemu i ocalałemu synowi.

Wczoraj okazało się, że wszystko to mogło być grą pozorów. Śledczy zgromadzili dowody wystarczające do postawienia mu najcięższych zarzutów.

- Podejrzany będzie odpowiadał za dokonanie pięciokrotnego zabójstwa i usiłowanie kolejnego - powiedział nam rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gliwicach Michał Szułczyński. Usiłowanie zabójstwa dotyczy najstarszego syna Wojtka. On również był wczoraj przesłuchiwany w prokuraturze.

Podpalił dom, by wyłudzić odszkodowania za pożar

Dariusz P., podpalając dom, chciał wyłudzić odszkodowania za pożar. Prawdopodobnie ubezpieczył też żonę i to w kilku towarzystwach. Uwagę śledczych przykuł fakt, że już kilka lat wcześniej dom się spalił, a Dariusz P. dostał z tego tytułu odszkodowanie.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: