WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Diabły z plastiku niszczą dusze dzieci! Ksiądz Kostrzewa wytropił szatana w klockach LEGO

Diabły z plastiku niszczą dusze dzieci! Ksiądz Kostrzewa wytropił szatana w klockach LEGO

01.04.2014, godz. 02:00
Diabły z plastiku niszczą dusze dzieci!
Ksiądz Sławomir Kostrzewa z Wolsztyna przestrzega nieświadomych zagrożeniarodziców: Diabły z plastiku niszczą dusze dzieci! foto: Super Express (fotomontaż)

Przed księdzem Sławomirem Kostrzewą z parafii w Wolsztynie (woj. wielkopolskie) diabeł nigdzie się nie ukryje. Kapłan wytropił go właśnie w... plastikowych zabawkach Lego. - One niszczą dusze dzieci - przestrzega rodziców.

Ksiądz twierdzi, że wie, co mówi. Między jedną mszą a drugą cały swój wolny czas poświęca lalkom, klockom, filmom dla dzieci.

- Dzisiejsze bajki i zabawki odwołują się wprost do satanizmu - mówi duszpasterz i ostrzega przed kupowaniem narzędzi szatana. Lista demonicznych zabawek jest długa: Hello Kitty, kucyki Pony, Pokemony, Gormity... - Kucyk Pony jest na przykład nośnikiem śmierci - dobitnie ocenia ks. Kostrzewa.

Najnowsze odkrycie kapłana to diabeł ukryty w klockach Lego. - Do niedawna były bardzo pożądaną zabawką ze względu na walory edukacyjne i estetyczne. Świat Lego był przyjazny i bezpieczny dla dzieci - mówi ks. Kostrzewa i dodaje, że to już jednak przeszłość. - W najnowszych seriach klocków dominują nekroestetyka, ciemność, odwołania do świata śmierci, pojawiają się postaci rodem z horrorów i filmów grozy. Przyjazne dotąd ludziki zastąpiły mroczne potwory! Zabawa nimi negatywnie wpływa na rozwój dzieci! - grzmi duchowny.

Ksiądz Kostrzewa wytoczył zabawkom wojnę

Powołuje się na nowozelandzkich naukowców z Uniwersytetu Canterbury w Christchurch. Ukończyli oni właśnie badania, w których wykazali, że wyraz twarzy figurek z klocków Lego jest coraz bardziej "wściekły". - Uczeni skupili się na badaniu mimiki wszystkich 6 tys. figurek wytwarzanych przez duńskiego producenta. Doszli do wniosku, że stale rośnie liczba zabawek, których twarze odzwierciedlają negatywne emocje - tłumaczy swoją misję ks. Kostrzewa.

Przeczytaj też: SZATAN czai się wszędzie! Ludziki lego, kucyki Pony i Hello Kitty. Gdzie jeszcze?

Rodzice małych amatorów klocków Lego przecierają oczy ze zdziwienia. - Od dziś będę uważać na to, co kupuję. Nie miałam pojęcia, że Kościół walczy teraz z Lego - mówi Barbara Modrzycka, mama Huberta (7 l.) z Poznania.

Zapytaliśmy przedstawicieli firmy Lego, czy dostrzegają szatana w swoich zabawkach. Do chwili zamykania tego wydania gazety pracowali nad oświadczeniem w tej sprawie.

Barbara Modrzycka, mama 7-letniego Huberta: Wystraszyły mnie ostrzeżenia księdza

- Od dziś będę bardziej uważać, kupując synkowi zabawki. Nie miałam pojęcia, że Kościół wykrył szatana w figurkach Lego i walczy teraz z nimi. To daje rodzicom do myślenia - mówi poznanianka.

Monika Filipowska z poznańskiej Pracowni Psychologicznej MF Grupa Kontakt: Duchowny pobłądził

- To są po prostu klocki! Dopisywanie do nich satanistycznej ideologii to błąd. Dopiero teraz dzieci zaczną się ich bać - ocenia psycholog.

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: