WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska Do Czech na letnie festiwale muzyczne

Do Czech na letnie festiwale muzyczne

05.06.2017, godz. 12:16
Do Czech na letnie festiwale muzyczne
Colours of-Ostrava2015 foto:

Wspaniała atmosfera czeka na melomanów na tradycyjnych festiwalach muzycznych, które latem zagoszczą w Czechach.

Słynny festiwal Rock for People w mieście Hradec Kralove odbędzie się w roku 2017 w terminie od 4 do 6 lipca. Na gości jak zwykle czeka wiele gatunków muzyki, najlepsze zespoły czeskie i światowe, dobra kuchnia, szeroki wybór piwa i wspaniała atmosfera. Festiwal świętuje w tym roku 24 urodziny. W swej historii gościł setki muzycznych gwiazd. Organizowany jest na terenie lotniska na powierzchni 50 hektarów. Koncerty odbywają się na 2 dużych scenach zewnętrznych, w namiocie mieszczącym 8 000 osób i w dwóch hangarach. Oprócz tego są tu sceny do tańca i strefy chill-out. Impreza pomiesci 32 000 uczestników.

W Hradcu odbywa się też największy festiwal na świecie poświęcony kulturze hip-hop – festiwal Hip Hop Kemp. Impreza została uznana przez CNN za największy festiwal na świecie poświęcony kulturze hip-hop. W tym roku na festiwal zapraszamy od 17 do 19 sierpnia.

Aż dwa wielkie festiwale odbywać się będą w Ostrawie: Beats for Love (5-8 lipca) i Colours of Ostrava (od 19 do 22 lipca). Są to największe i najbardziej popularne w Czechach festiwale muzyczne, odwiedzane także chętnie przez gości z Polski. Odbywają się one na obrzeżach miasta, na terenie niezwykłego postindustrialnego kompleksu huty Dolní Vítkovice.

Sazavafest w Kácovie (64 km od Pragi) zaprezentuje od 3 do 5 sierpnia plejadę zagranicznych gwiazd. Festiwal oferuje bogaty program towarzyszący: przedstawienia teatralne, projekcje filmowe, workshopy, warsztaty artystyczne i wiele innych atrakcji.

Polecamy również:

Masters of Rock Vizovice 13-16 lipca
Festiwal Noc Wenecka w Libercu 27-30 lipca
Trutnov Open Air Music Festival 17-20 sierpnia

Więcej informacji o imprezach: www.czechtourism.com

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: