WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Dominik Pańka: Kim jest, co osiągnął, kim są jego RODZICE

Dominik Pańka: Kim jest, co osiągnął, kim są jego RODZICE

21.01.2014, godz. 22:06
Dawid Pańka wygrał w pokera bo był dobry z matematyki
Dominik Pańka (22 l.) wygrał jeden z najbardziej prestiżowych turniejów pokerowych na świecie foto:

Ma tylko 22 lata, a już potrafi przechytrzyć najbardziej doświadczonych pokerzystów na świecie. Dominik Pańka z Brześcia Kujawskiego wygrał właśnie PokerStars Caribbean Adventure - jeden z najbardziej prestiżowych turniejów na świecie, rozgrywany na egzotycznej Paradise Island. Polak zgarnął ze stołu prawie 1,5 miliona dolarów.

W małym Brześciu Kujawskim wszyscy są dumni z Dominika. Pochodzący ze skromnej, utrzymującej się z rolnictwa rodziny w ciągu kilku dni zyskał sławę i majątek. Ci, którzy dobrze znali 22-latka, twierdzą, że był on skazany na sukces.

- Dominik zdradzał wybitne zdolności już w podstawówce - mówi Danuta Kuczyńska, dyrektorka Szkoły Podstawowej w Brześciu Kujawskim, do której chodził pokerzysta.- Był świetny z matematyki. Zawsze podziwiałam jego logiczny tok rozumowania - dodaje. Chłopak wyróżniał się wśród rówieśników już w przedszkolu. Do szkoły poszedł jako 6-latek.

Jako nastolatek wygrywał już ogólnopolskie konkursy matematyczne. Nic dziwnego, że po ukończeniu podstawówki i gimnazjum Dominik został skierowany do Liceum Akademickiego w Toruniu. To pierwsza szkoła w Polsce stworzona po to, by skupiać w swoich murach najzdolniejszych licealistów w kraju.

Po ukończeniu liceum Dominik studiował ekonomię w Szkole Głównej Handlowej. Zrobił licencjat i... porzucił naukę. Zajął się pokerem.

Zobacz: Jak Dominik wygrał 1,5 miliona dolarów

By dostać się do turnieju na Karaibach, zainwestował 700 dol. wpisowego. Jak burza przeszedł przez eliminacje i trafił do turnieju finałowego. Tam Pańka pokonał siedmiu najlepszych graczy i zgarnął prawie 1,5 mln dolarów. To najwyższa wygrana polskiego pokerzysty.

Dzięki zwycięstwu na Karaibach Dominik wyprzedził pod tym względem Marcina Horeckiego, który zajmował pierwsze miejsce z sumą 1,25 mln dol. na koncie.

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: