WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Ciekawostki USA NowaTV
Se.pl se.pl wiadomości wiadomości polska polska Donald Tusk o 11 listopada: Burdy stały się tradycją

Donald Tusk o 11 listopada: Burdy stały się tradycją

11.11.2013, godz. 20:55
Tusk zabrał uczniom po 2 złote
foto:

Tegoroczny "Marsz Niepodległości" miał przebiegać w spokojnej atmosferze. Niestety, podobnie jak przed rokiem, znów wymknął się spod kontroli i doszło do starć uczestników, w tym pseudokibiców drużyn z całej Polski z policją. Na wydarzenia z Warszawy zareagowali Donald Tusk i Radosław Sikorski.

Szef rządu, postanowił przeprosić warszawiaków za to, że obchody Święta Niepodległości nie okazały się na tyle bezpieczne, na ile oczekiwał Tusk. Jednocześnie przyznał, iż burdy na ulicach stały się niestety codziennością tego święta. Oliwy do ognia, zdaniem premiera, dolewają słowa Jarosława Kaczyńskiego, a każdy kto toleruje i akceptuje to, co działo się w Warszawie, ponosi współodpowiedzialność.

ZOBACZ: Bitwy, pożary i ranni w Warszawie RELACJA z Marszu Niepodległości

Wobec poniedziałkowych wydarzeń obojętnie nie mógł przejść również Radosław Sikorski. Za pośrednictwem Twittera wyraził oburzenie na temat incydentu przy ambasadzie Federacji Rosyjskiej.

- Nacjonalistyczna bandyterka naruszająca nietykalność ambasad przynosi nam wstyd przed światem. To przestępstwo i obciach a nie patriotyzm - powiedział szef MSZ.

Źródło: Michał Kozłowski
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: