WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Dramat! 2-letni Kajtek wypadł z okna

Dramat! 2-letni Kajtek wypadł z okna

15.07.2016, godz. 05:00
Dwuletni Kajtek wypadł z okna
foto:

To cud, że ten chłopczyk przeżył taki wypadek. Beztroski brzdąc Kajtek (2 l.) baraszkował po mieszkaniu. Niestety, chwila nieuwagi rodziców wystarczyła, by malec wdrapał się na parapet otwartego okna i poleciał w kilkumetrową przepaść. Kajtek trafił od szpitala, ale jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Mały Kajtek z trzaskiem runął w dół z okna na pierwszym piętrze. Trafił w betonową posadzkę pod blokiem. Horror wydarzył się w Piekarach Śląskich, w środę około godz. 10 rano. Chłopczyk był pod opieką mamy Aleksandry K. Ta jednak na chwilę straciła malca z oczu.

- Jak tłumaczyła potem, wyszła na chwilę do łazienki. Chłopca leżącego na ziemi zobaczył ojciec, który był wtedy na zewnątrz, reperował swój samochód - opowiada Dagmara Wawrzyniak, rzecznik prasowa policji w Piekarach Śląskich.

Ojciec dziecka - Kamil K. - szybko podbiegł do Kajtka. Mimo ciężkiego upadku dzieciak był przytomny, okolicę wypełnił jego przejmujący szloch. Ktoś zawiadomił pogotowie ratunkowe.

Kajtuś pojechał do szpitala w Chorzowie. Tam został przebadany. Rodzice dziecka odetchnęli nieco, bo obrażenia jak na taki wypadek nie były najgorsze.

- Chłopczyk został zaintubowany. Badania trwają. Na razie możemy powiedzieć, że ma pęknięcie kości czołowej oraz ciemieniowej. Są też krwiaki, dlatego mały pacjent pojedzie na konsultację do szpitala w Katowicach na oddział neurochirurgii. Poza tym wydaje się, że narządy wewnętrzne nie są uszkodzone - uspokaja dr Krzysztof Mandat, koordynator Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Chorzowskim Centrum Pediatrii i Onkologii.

Kajtuś, wracaj szybko do zdrowia i kochających rodziców!

Zobacz: TRAGEDIA! Potrącił ojca z dzieckiem. Niemowlę wypadło z wózka

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: