WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Dramat mieszkańców kamienicy na Mokotowie: Urzędnik przejął kamienicę i chce nas wyrzucić

Dramat mieszkańców kamienicy na Mokotowie: Urzędnik przejął kamienicę i chce nas wyrzucić

20.10.2016, godz. 03:00
kamienica reprywatyzacja Kazimierzowska
kamienica reprywatyzacja Kazimierzowska foto:

Były wicedyrektor Biura Gospodarki Nieruchomościami w stołecznym Ratuszu Jakub Rudnicki przejął wartą kilka milionów złotych kamienicę na warszawskim Mokotowie. Najpierw podniósł lokatorom czynsz o 100 proc., a teraz chce ich się pozbyć. Sprawę przejęcia kamienicy bada CBA.

Dwupiętrowa kamienica na warszawskim Mokotowie. W 2011 r. roszczenia do niej odkupili rodzice Jakuba Rudnickiego. A to on jeszcze do końca 2012 r. wydawał decyzje, komu zwrócić majątki w Warszawie. Od grudnia2013 r. willa przy ul. Kazimierzowskiej 34 należy już do niego. - Nie dostrzegam konfliktu interesów. Rozmawiałem z matką i powiedziałem jej, że dopóki jestem wicedyrektorem, odkładam teczkę Kazimierzowskiej na półkę. Decyzja o oddaniu kamienicy zapadła pół roku po tym, jak złożyłem dymisję - mówił wtedy w mediach. Jedną z pierwszych decyzji byłego wiceszefa BGN było podniesienie czynszu lokatorom na Kazimierzowskiej. - Podniósł nam czynsz o 100 procent. Jest nam bardzo ciężko. Mieszkam tu od 1968 roku. A teraz przychodzi jakiś kamienicznik, w dodatku człowiek, który pracował w ratuszu i zajmował się zwrotami kamienic, i żąda, abyśmy się stąd wynieśli?! To jest chore państwo! - mówi nam zrozpaczona Sylwia Miniewska-Ornoch (56 l.), która wraz z mężem Konradem (60 l.) toczy boje o pozostanie w kamienicy. 22 listopada czeka ich sprawa o eksmisję. - Jesteśmy zdruzgotani. Gdzie my się podziejemy?! - zastanawiają się razem.

Reprywatyzację kamienicy na warszawskim Mokotowie od początku 2016 r. bada Centralne Biuro Antykorupcyjne, a śledztwo w tej sprawie prowadzi wrocławska prokuratura. Zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez Jakuba Rudnickiego złożyło też stowarzyszenie Miasto Jest Nasze. - Duże nadzieje pokładamy w komisji weryfikacyjnej do spraw reprywatyzacji, której powstanie ogłosili prezes Jarosław Kaczyński i minister Zbigniew Ziobro. Liczę, że stanie się cud i nie będziemy musieli opuszczać mieszkania - dodaje Sylwia Miniewska-Ornoch.

Zobacz: Sławomir Nowak dostał nową FUCHĘ! Znalazł pracę poza Polską...

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: