WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Dramat pana Bronisława: Nie umiem pisać, a wcisnęli mi kołdrę za 6 tys.

Dramat pana Bronisława: Nie umiem pisać, a wcisnęli mi kołdrę za 6 tys.

23.11.2016, godz. 05:00
NIE UMIEM PISAĆ, A WCISNĘLI MI KOŁDRĘ ZA 6TYŚ. ZŁOTYCH
NIE UMIEM PISAĆ, A WCISNĘLI MI KOŁDRĘ ZA 6TYŚ. ZŁOTYCH foto:

Bezwzględność ludzi, którzy zarabiają na ludzkiej niewiedzy, naiwności, a nawet ułomności, nie zna granic! Bronisławowi Królowi (55 l.), analfabecie z Harklowej na Podkarpaciu, przedstawicielka firmy z Poznania wcisnęła kołdrę za ponad 6 tys. zł! - Powiedziała, że dostanę prezent, wzięła ode mnie dowód i kazała coś podpisać. Nie wiem co, bo nie umiem czytać - mówi załamany mężczyzna.

Już na pierwszy rzut oka widać, że Bronisław Król nie może normalnie funkcjonować bez pomocy innych. Nie umie czytać, podpisuje się szlaczkiem lub krzyżykiem. Od lat samotnym mężczyzną opiekuje się pani Alicja Dzienglewicz (45 l.) z tej samej wsi.

- Dostałam zaproszenie na pokaz jakichś artykułów, więc zabrałam Bronka, żeby się przewietrzył, zobaczył ludzi. Podczas przerwy wyszedł na zewnątrz. Gdy wrócił, powiedział mi, że dostał prezent od jakiejś pani - relacjonuje opiekunka.

- No tak, podeszła do mnie i powiedziała, że muszę dać jej dowód osobisty, to ona mnie wpisze na listę obecności - dodaje pan Bronisław. - Potem kazała mi coś podpisać. Nie wiem co, bo nie umiem czytać. I powiedziała, że dostanę prezent, taką kołdrę z pokazu. Bardzo się wtedy ucieszyłem...

Radość się skończyła, gdy po jakimś czasie Bronisław Król otrzymał nakaz płatniczy z firmy windykacyjnej opiewający na ponad 6,5 tys. zł! - Dopiero się okazało, że oni mu tę kołdrę sprzedali! To skandal! Jak można sprzedać osobie bez dochodów, która nie umie czytać ani pisać, towar wyceniony na kilka tysięcy złotych?! - denerwuje się pani Alicja.

O to samo zapytaliśmy organizatora pokazu. Nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi. Za to Kazimierz Łaba, prokurator rejonowy z Jasła, zapewnił nas, że wnikliwie zbada okoliczności zdarzenia.

Zobacz: Wójt PRZYZNAJE 300 tys. premii, a nie chce pomóc chorym! Skandal pod Toruniem

Źródło: X-NEWS
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: