WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska Dramat pani Doroty: Mój Krzyś umrze bez marihuany

Dramat pani Doroty: Mój Krzyś umrze bez marihuany

03.08.2016, godz. 05:00
umrze bez marihuany
umrze bez marihuany foto:

W tej chorobie groźny jest każdy atak. A trzyletni Krzyś Schewe z Siedlec miewa nawet 20 ataków dziennie! Od piątego miesiąca życia cierpi na padaczkę lekooporną - taką, na którą nie pomagają żadne lekarstwa. Żadne z wyjątkiem zakazanego w Polsce oleju z marihuany. - Walczę o legalizację tego specyfiku, bo bez niego mój Krzyś umrze - ociera łzy Dorota Schewe, mama chłopca.

Krzyś urodził się z ciężkim niedotlenieniem. Od razu zachorował na zapalenie płuc. Musiał być intensywnie leczony, by przeżyć. Po podaniu szczepionki na gruźlicę jeszcze bardziej podupadł na zdrowiu. A gdy ukończył pięć miesięcy, zachorował na padaczkę.

- Miał po dwieście ataków dziennie - opowiada pani Dorota, która odchodziła od zmysłów, bo synek słabł z dnia na dzień.

Krzyś był leczony w Centrum Zdrowia Dziecka, a gdy ukończył trzy latka, trafił pod opiekę doktora Marka Bachańskiego, który ciężkie przypadki padaczki leczył eksperymentalną metodą - olejem z marihuany. Dziecko od razu poczuło się lepiej. Zabłysło światełko w tunelu, że Krzyś wreszcie będzie rozwijał się normalnie. Niestety, na przeszkodzie stanęły rygorystyczne przepisy o obrocie lekami z marihuany.

- W Polsce legalnie sprzedawany jest olej z marihuany, w którym zawartość psychoaktywnego składnika THC nie przekracza 0,2 proc. Po nim liczba ataków u Krzysia zmniejszyła się do 15-20 dziennie. Naprawdę skuteczny byłby specyfik co najmniej dwukrotnie mocniejszy. Tyle że jest zakazany. Kto go posiada, może trafić do więzienia. Niektórzy przemycają go z Czech, jednak my boimy się trafić za kratki - wyjaśnia pani Dorota.

Kobieta aktywnie działa w organizacji "Uwolnić konopie". Razem z innymi rodzicami chorych dzieci walczy o ustawę, która zalegalizuje w Polsce leczniczą marihuanę. Niestety, jej projekt na wiele miesięcy utknął w Sejmie. A bez zmiany prawa Krzysiowi i wiele innym dzieciom po prostu grozi śmierć .

Sprawdź: Pogrzeb kardynała Macharskiego w piątek na Wawelu

Źródło: X-NEWS
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: