WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Dramatyczny apel pana Wojciecha: Nie odbierajcie mi dzieci

Dramatyczny apel pana Wojciecha: Nie odbierajcie mi dzieci

22.09.2016, godz. 05:00
policja, radiowóz
foto: EAST NEWS

Wojciech Kabza (51 l.) z Łodzi od kilku miesięcy samotnie wychowuje szóstkę dzieci. Ma pracę, jest w trakcie załatwiania większego mieszkania. Wspiera go miejski ośrodek pomocy społecznej, który wystawia mu jak najlepsze świadectwo. A mimo to sąd chce odebrać mu jego pociechy. Dziś mają trafić do ośrodka opiekuńczego.

Dramat Wojciecha Kabzy zaczął się przed wakacjami, gdy partnerka, z którą od 11 lat żył razem, matka piątki jego dzieci w wieku od 2 do 10 lat, opuściła dom i przestała interesować się rodziną. Pod opieką mężczyzny zostawiła też swojego 12-letniego syna z poprzedniego związku. Wtedy pan Wojciech o pomoc poprosił MOPS. Przedstawiciele ośrodka zwrócili się do sądu z wnioskiem o to, by przyznał mężczyźnie alimenty od matki na dzieci. To pozwoliłoby mu uzyskiwać świadczenie 500 plus, które formalnie należało się kobiecie, ale zostało wstrzymane, gdy opuściła ona dzieci.

Zamiast tego we wtorek mężczyzna otrzymał decyzję sądu podpisaną przez sędzię Krystynę Gajdzińską-Modro o odebraniu dzieci. Dziś w asyście policji mają zostać przewiezione do ośrodka opiekuńczego. - To dla mnie dramat. Dzieci chcą być ze mną - załamuje ręce pan Wojciech.

Zobacz też: Starszy pan połamał nogi nastolatkom! Poważne zderzenie samochodu z motocyklem [ZDJĘCIA]

Wczoraj z Antonim (4 l.), Natalią (8 l.) i Jankiem (10 l.) - w towarzystwie pracownicy miejskiego ośrodka pomocy społecznej, błagał sędzię, która wydała decyzję o odebraniu mu dzieci, o to, by jego pociechy mogły zostać przy nim. Niestety, nie chciała o tym słyszeć. Podkreślała, że zdaniem kuratora sądowego mieszkanie socjalne, które zajmuje rodzina, jest zbyt małe, a dzieci nie mają warunków do rozwoju i nauki.

- Lada dzień będę miał większe mieszkanie, wyremontuję je. Tylko nie zabierajcie dzieci - prosi zrozpaczony ojciec.

Źródło: X-NEWS
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: