WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska Seryjny morderca z Radomia WSKAZAŁ grób swej ofiary? Policja szuka ciała

Seryjny morderca z Radomia WSKAZAŁ grób swej ofiary? Policja szuka ciała

10.11.2016, godz. 09:55
SERYJNY MORDERCA DUSICIEL
SERYJNY MORDERCA DUSICIEL foto:

Umawiał się z młodymi kobietami przez serwis randkowy, zwabiał je w ustronne miejsca, gwałcił i i dusił. Sławomir T. (29 l.) przyznał się do zamordowania 18-letniej dziewczyny, wskazał też miejsce porzucenia zwłok innej. Na wolności był od 6 miesięcy. Ile może mieć ofiar na swoim koncie?

Na trop Sławomira T. policjanci wpadli, zajmując się zabójstwem 18-latki z Radomia (woj. mazowieckie), której zwłoki znalazł przypadkowy mężczyzna w niedzielę w lesie w Sołtykowie.

Na ciele nastolatki były liczne obrażenia, a sekcja zwłok wykazała, że została zamordowana przez uduszenie. - Do sprawy zostali włączeni najlepsi nasi policjanci - mówi nadkom. Alicja Śledziona z KWP w Radomiu. Już po kilkudziesięciu godzinach zabójca został zatrzymany. Śledczy ustalili, że dziewczyna poznała Sławomira T. na jednym z serwisów randkowych. Umówiła się z nim na spotkanie, podczas którego zginęła. W samochodzie mężczyzny policjanci znaleźli części garderoby 18-latki. To wskazuje na seksualny motyw zbrodni.

Na tym jednak nie koniec. Podczas przesłuchania Sławomir T. wskazał miejsce porzucenia zwłok innej kobiety. Śledczy przeszukali okolice ogródków działkowych przy ul. Osiowej w Radomiu. Tam, pod stertą gałęzi, odkryli ciało w znacznym stopniu rozkładu. - Tożsamość ofiary nie jest jeszcze ustalona. Zarządzona sekcja zwłok zostanie przeprowadzona niezwłocznie w celu ustalenia czasu i przyczyny zgonu oraz zabezpieczenia materiału biologicznego do badań DNA - informuje Małgorzata Chrabąszcz z Prokuratury Okręgowej w Radomiu. Wiele wskazuje na to, że mogą być to zwłoki dwudziestokilkuletniej kobiety, która zaginęła w sierpniu. Wyszła z domu około godz. 19 i rodzina straciła z nią kontakt.

- Jak wynika z ustaleń, Sławomir T. był karany za podobne przestępstwo. W 2008 r. za usiłowanie zabójstwa został skazany na karę 8 lat pozbawienia wolności, którą odbył w całości. Zakład karny opuścił 27 kwietnia 2016 r. - mówi prokurator Chrabąszcz.

Miał więc pół roku, by polować na kolejne ofiary. Śledczy sprawdzają teraz zgłoszenia o zaginięciach kobiet w okolicach Radomia. Trzy z nich są bardzo podejrzane.

Na razie prokuratura przedstawiła Sławomirowi T. zarzut zabójstwa 18-latki. Sąd zdecyduje o jego aresztowaniu.

Zobacz: Kolejne zwłoki w Radomiu. To ofiara seryjnego mordercy?!

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: