WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Dzień bez samochodu w Warszawie już 22 września. Przejazdy ZA DARMO

Dzień bez samochodu w Warszawie już 22 września. Przejazdy ZA DARMO

22.09.2016, godz. 08:33
MZA Warszawa, Solaris, autobus miejski
foto: EAST NEWS

Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie zaprasza do korzystania z komunikacji miejskiej szczególnie 22 września, kiedy wypada Europejski Dzień bez Samochodu. W tym dniu nie musisz kasować biletu! Kasowniki w pojazdach komunikacji miejskiej będą wyłączone, bramki metra zostaną otwarte, a szlabany na parkingach P+R podniesione.

22 września nie trzeba kasować biletów ZTM w autobusach, metrze, tramwajach, SKM oraz w  pociągach Kolei Mazowieckich i  Warszawskiej Kolei Dojazdowej w obszarze obowiązywania oferty „Wspólny Bilet ZTM-KM-WKD”. Dodatkowo będzie można bezpłatnie zostawić samochód na jednym z 14 parkingów „Parkuj i Jedź” - taką informację możemy znaleźć na stronie ZTM Warszawa.

Jutro nie będzie można kupić biletu w automatach zainstalowanych w pojazdach MZA. Nie będzie również aktywna opcja kupna biletu przez telefon komórkowy. Bramki metra zostaną otwarte, a szlabany na parkingach P+R podniesione.

Dzień ten jest wyjatkowy, ponieważ obchodzimy wtedy Europejski Dzień bez Samochodu. Informacje o Dniu bez Samochodu (22 września) przekazywane są za pośrednictwem reklam na tyłach autobusów oraz burtach dwuwagonowych składów tramwajów kursujących po całej Warszawie, ulotek wyeksponowanych w urzędach dzielnic, plakatów umieszczonych na parkingach P+R, a od 16 września także spotów.

Zobacz też: Europejski Dzień bez Samochodu spędzony... w korkach

Źródło: Darek Wrzosek
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: