WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Dzwonnik z Pisza nie daje spać: Kieliszki w kredensie pękają!

Dzwonnik z Pisza nie daje spać: Kieliszki w kredensie pękają!

08.09.2016, godz. 02:00
DZWONNIK Z PISZA NIE DAJE SPAĆ.
foto: Super Express

Grzmią pięć razy dziennie, po pięć minut, siedem dni w tygodniu. Gdzie? W parafii pod wezwaniem Najświętszego Serca Jezusowego w Piszu (woj. warmińsko-mazurskie). Są tak donośne, że aż uszy bolą, a kieliszki w kredensie pękają. Mowa o dzwonach proboszcza Jana Makowskiego. - No, żyć się nie da! - mówi Sławomir Pardej (59 l.) mieszkający opodal kościoła.

"Ciszej, proszę! Ja tu mieszkam, pracuję i wypoczywam" - widnieje na billboardzie ustawionym tuż obok kościoła. - To moje dzieło - przyznaje pan Sławomir. - Powstało z rozpaczy, bo ani prośby, ani groźby na księdzu nie robią wrażenia. Jak dzwonił, tak dzwoni - dodaje. Inni parafianie mieszkający na osiedlu przy kościele też się skarżą na hałas, tyle że po cichu. Wolą nie drażnić duchownego.

Dzwony są trzy, różnej wielkości. Wiszą na wieży zbudowanej obok świątyni. Proboszcz wprawia je w ruch pięć razy dziennie przez siedem dni w tygodniu. - Za każdym razem dzwoni przez pięć minut - mówi zrozpaczony pan Sławomir. - Akurat kładę się spać. Bo ja, proszę pana, muzykiem jestem, grywam na różnych uroczystościach i często wracam do domu nad ranem. I wtedy się zaczyna! Błagałem proboszcza, aby skrócił te tortury do jednej minuty, co jest powszechnie stosowane w całej Polsce, ale do niego nic nie trafia. Wali tak, że kieliszki w kredensie pękają!

Odwiedziliśmy proboszcza Makowskiego. - Nie mam w tej sprawie nic do powiedzenia - uciął, zatrzaskując nam drzwi przed nosem. Tymczasem jego dzwony grzmią z siłą 73 decybeli - o wiele za głośno jak na polskie normy. - Zgłosiłem to do Urzędu Miasta. Odpisali, że dźwięk dzwonów kościelnych nie jest hałasem! Pewnie też się boją księdza - mówi pan Sławomir.

Zobacz: Porwała, okradła i porzuciła nagiego w lesie [ZDJĘCIA]

Źródło: TVN24/x-news
tagi: dzown pisz
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: