WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
www.se.pl - Wiadomości, Polityka, Sport.pl wiadomości polska Egzamin gimnazjalny 2017. Kiedy poznamy wyniki? [DATA]

Egzamin gimnazjalny 2017. Kiedy poznamy wyniki? [DATA]

21.04.2017, godz. 07:17
egzamin gimnazjalny 2017
egzamin gimnazalny 2017, egzamin gimnazjalny 2017 pytania, EGZAMIN GIMNAZJALNY ARKUSZE, EGZAMIN GIMNAZJALNY data, EGZAMIN GIMNAZJALNY POLSKI foto: EAST NEWS

Od rozpoczęcia bieżącego roku szkolnego minęło już sporo czasu i w ten sposób, po upływie zimowych miesięcy nadszedł kwiecień, czyli miesiąc zmagań gimnazjalistów z egzaminem gimnazjalnym. Już teraz zasiadają w ławkach i zmierzają się z pierwszym poważnym egzaminem. A gdy emocje już opadną, wszyscy będą chcieli wiedzieć: kiedy przyjdzie czas na wyniki egzaminu gimnazjalnego 2017?

19 kwietnia uczniowie wszystkich gimnazjów zaczęli się mierzyć z egzaminem gimnazjalnym, czyli sprawdzianem ich wiedzy zdobytej przez trzy lata nauki na tym etapie edukacji. Egzamin ten dzieli się na trzy dni i trzy części: humanistyczną (19 kwietnia), matematyczno-przyrodniczą (20 kwietnia) i z języka obcego nowożytnego (21 kwietnia). To z pewnością będzie czas wypełniony stresem, ale po tych trzech dniach wszystko się uspokoi i pozostanie tylko czekać na wyniki egzaminów.

Uczniowie, którzy z różnych konkretnych powodów nie będą mogli zdawać egzaminu w kwietniu, podejdą do niego w dniach: 1,2 oraz 5 czerwca. A kiedy gimnazjaliści poznają wyniki egzaminu gimnazjalnego 2017?

Terminem ogłaszania wyników egzaminu gimnazjalnego jest 16 czerwca 2017 roku. To właśnie wtedy uczniowie piszący egzaminy w kwietniu oraz w czerwcowym terminie dodatkowym dowiedzą się jak im poszło.

Zobacz: Egzamin gimnazjalny 2017 matematyka. Sprawdź pierwsze przecieki!

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: