WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Elbląg. Chciał ukraść biskupowi 100 tys. zł

Elbląg. Chciał ukraść biskupowi 100 tys. zł

05.11.2016, godz. 05:00
Chciał ukraść biskupowi 100 tys. zł
foto: Policja

Ten bezczelny złodziej nie zna żadnych świętości! Policja zatrzymała Jakuba S. (24 l.) na próbie wyłudzenia aż 100 tys. zł od kurii biskupiej w Elblągu. Teraz śledczy szukają innych ofiar oszusta.

Zaczęło się od tajemniczych faktur, jakie przyszły na adres elbląskiej kurii. 100 tys. zł za usługi transportowe. A konkretnie za przejazd kleryków do Rzymu.

- Jak tylko zobaczyliśmy faktury, wiedzieliśmy, że są fałszywe. U nas klerycy nie jeżdżą do Watykanu ot tak - opowiada ks. Wojciech Skibicki, rzecznik prasowy elbląskiego biskupa Jacka Jezierskiego (66 l.).

Jeszcze dziwniejsze był naglące telefony. Podający się za właściciela firmy przewozowej mężczyzna dzwonił i upominał się o pieniądze. Księża bez chwili wahania zawiadomili policję.

Policja podjęła trop, który zaprowadził ją aż do Warszawy. Tam udało się złapać Jakuba S. - rzekomego właściciela przewozowej firmy. Tylko że żadnej firmy nie ma i nie było. Tak samo jak przejazdów do Rzymu, za które kazał sobie zapłacić.

W podobnie bezczelny sposób próbował wyłudzić też pieniądze od innych instytucji - świeckich i kościelnych w całym kraju. Trafił już do aresztu i czeka na proces, grozi mu 8 lat więzienia.

- Jesteśmy wdzięczni policji za szybką reakcję i złapanie oszusta. Niech to będzie przykład dla innych, iż przestępstwo nie popłaca, a sprawca nie uniknie kary - mówi ksiądz rzecznik.

Zobacz także: Oblała egzamin na prawo jazdy. Zapłakana odjechała... swoim autem!

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: