WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska Elbląg. Chciał ukraść biskupowi 100 tys. zł

Elbląg. Chciał ukraść biskupowi 100 tys. zł

05.11.2016, godz. 05:00
Chciał ukraść biskupowi 100 tys. zł
foto: Policja

Ten bezczelny złodziej nie zna żadnych świętości! Policja zatrzymała Jakuba S. (24 l.) na próbie wyłudzenia aż 100 tys. zł od kurii biskupiej w Elblągu. Teraz śledczy szukają innych ofiar oszusta.

Zaczęło się od tajemniczych faktur, jakie przyszły na adres elbląskiej kurii. 100 tys. zł za usługi transportowe. A konkretnie za przejazd kleryków do Rzymu.

- Jak tylko zobaczyliśmy faktury, wiedzieliśmy, że są fałszywe. U nas klerycy nie jeżdżą do Watykanu ot tak - opowiada ks. Wojciech Skibicki, rzecznik prasowy elbląskiego biskupa Jacka Jezierskiego (66 l.).

Jeszcze dziwniejsze był naglące telefony. Podający się za właściciela firmy przewozowej mężczyzna dzwonił i upominał się o pieniądze. Księża bez chwili wahania zawiadomili policję.

Policja podjęła trop, który zaprowadził ją aż do Warszawy. Tam udało się złapać Jakuba S. - rzekomego właściciela przewozowej firmy. Tylko że żadnej firmy nie ma i nie było. Tak samo jak przejazdów do Rzymu, za które kazał sobie zapłacić.

W podobnie bezczelny sposób próbował wyłudzić też pieniądze od innych instytucji - świeckich i kościelnych w całym kraju. Trafił już do aresztu i czeka na proces, grozi mu 8 lat więzienia.

- Jesteśmy wdzięczni policji za szybką reakcję i złapanie oszusta. Niech to będzie przykład dla innych, iż przestępstwo nie popłaca, a sprawca nie uniknie kary - mówi ksiądz rzecznik.

Zobacz także: Oblała egzamin na prawo jazdy. Zapłakana odjechała... swoim autem!

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: