WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Emerycie uważaj! Wypuścili wnuczkową mafię na wolność

Emerycie uważaj! Wypuścili wnuczkową mafię na wolność

06.08.2016, godz. 06:45
Emerycie uważaj! Wypuścili wnuczkową mafię na wolność
foto:

Był wielki sukces, a jest wielka klapa! Policja dorwała grupę Cyganów, która metodą "na wnuczka" ukradła ponad 2 mln zł, a prokuratura wypuściła ich na wolność. Teraz będą mogli odkuć się na kolejnych oszukanych emerytach.

O sukcesie policji pisaliśmy w maju. W Gdańsku na gorącym uczynku wpadła żona szefa wnuczkowej mafii Arkadiusza Ł. ps.  hoss, czyli Sylwia K., oraz jej syn Roman K. A w Krakowie Piotr K. (26 l.), drugi syn "Hossa" i jego kuzyn Kevin H. (22 l.). Wszyscy trafili za kraty i mieli tam spędzić długie lata, ale właśnie wyszli na wolność.

- Wobec podejrzanych Kevina H., Piotra K., Romana K. i Sylwii K. uchylono tymczasowe aresztowania - informuje Michał Dziekański, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie, i dodaje, że zastosowano "środki nieizolacyjne". Roman K. zapłacił 400 tys. zł poręczenia majątkowego, jego matka Sylwia K. 200 tys. zł, oprócz tego mają policyjne dozory i zakaz opuszczania kraju. Młodszy brat i kuzyn wyszli za darmo. Dlaczego? - Przepisy dotyczące tymczasowego aresztowania są restrykcyjne. Wszystkie czynności z tzw. mafią wnuczkową zostały już przeprowadzone. Jeżeli nie zachodzi obawa utrudniania śledztwa, nie ma podstaw dalszego stosowania aresztu - tłumaczy Dziekański.

Tak samo łagodnie wymiar sprawiedliwości potraktował samego bossa. Zatrzymany w 2014 r. Arkadiusz Ł. i dwóch jego wspólników również wyszli z aresztu, wpłacając po pół miliona kaucji. Skąd oficjalnie bezrobotni, niewykształceni ludzie mieli taki majątek? - Są sprytni. Mówią, że zbierali po rodzinie albo żebrali za granicą, bo z tego nie trzeba się tłumaczyć przed urzędem skarbowym. A żebrzący Cygan nikogo nie dziwi - mówi jeden ze śledczych.

ZOBACZ: Emerycie! Sprawdź, czy dostaniesz leki za darmo

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: