WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Emerytury 2014: Wielka Tabela Emerytur - waloryzacja 2014 i 9 sposobów na wyższą emeryturę

Emerytury 2014: Wielka Tabela Emerytur - waloryzacja 2014 i 9 sposobów na wyższą emeryturę

25.11.2013, godz. 06:30
Emerytury waloryzacja tabela 1
foto: Super Express

Na specjalną prośbę naszych Czytelników przedstawiamy ostateczną tabelę podwyżek emerytalnych wyliczoną na podstawie najnowszych wskaźników ekonomicznych.

CZYTAJ KONIECZNIE TUTAJ: Radzimy jak podwyższyć emeryturę TABELA Waloryzacji emerytur 2014

Najniższa emerytura wzrośnie o 14 zł na rękę, a średnio seniorzy dostaną niecałe 30 zł więcej niż dotychczas. Zwiększone będą również wszystkie dodatki do rent i emerytur. Podwyżkę dostaną także osoby na świadczeniach przedemerytalnych, kompensacyjnych i pomostówkach. Rząd wprowadził coroczną podwyżkę świadczeń, żeby choć częściowo zrekompensować seniorom rosnące koszty utrzymania.

ZOBACZ: Waloryzacja 2014 Emerytów czeka podwyżka świadczenia ZOBACZ TABELĘ

O jej wysokości decyduje wskaźnik waloryzacji uwzględniający inflację (czyli średnioroczny wzrost cen towarów i usług w gospodarstwach emeryckich) oraz realny wzrost wynagrodzeń w poprzednim roku kalendarzowym (co najmniej 20 proc.). Niestety, przyszłoroczny wskaźnik będzie najniższy od paru lat.

Jadwiga Koreń (75 l.), emerytka z Białegostoku (woj. podlaskie): Musimy dostawać więcej

- Nie jest łatwo przeżyć. Po 36 latach pracy na taśmie montażowej w fabryce telewizorów dostaję 1000 zł na rękę, a mój mąż, który jest ciężko chory, ma zaledwie o 200 zł więcej. Na same bieżące opłaty, takie jak czynsz, prąd czy gaz, musimy miesięcznie wydać 700 zł!

CZYTAJ KONIECZNIE TUTAJ: Radzimy jak podwyższyć emeryturę TABELA Waloryzacji emerytur 2014

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: