WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Expressem: Dopalacze za barykadą. Jelenie na rykowisku. Złodziej pod kapeluszem

Expressem: Dopalacze za barykadą. Jelenie na rykowisku. Złodziej pod kapeluszem

19.09.2016, godz. 06:00
Dopalacze
foto: Super Express

Skrót wiadomości z Polski.

Dopalacze za barykadą

Handlarz dopalaczami z Sosnowca robił, co mógł, byle nie trafić za kraty, ale mu się nie udało. Gdy do jego sklepu z tytoniem zapukali policjanci, podejrzewający, że właściciel spod lady sprzedaje dopalacze, zabarykadował się i zaczął w panice palić nielegalny towar. Drzwi musieli wyważyć strażacy. Handlarz został wyciągnięty z odurzających oparów do radiowozu. Znaleziono przy nim 300 opakowań dopalaczy. Grozi mu do 8 lat więzienia. 

Jelenie na rykowisku

Idziesz przez las i słyszysz głośny ryk? To najprawdopodobniej nie niedźwiedź ani żaden leśny potwór, ale po prostu jelenie! Jak przypominają Lasy Państwowe, byki zaczęły rykowisko. Ryczą wniebogłosy, strasząc turystów i grzybiarzy. Odgłosy mogą być słyszalne z odległości nawet kilku kilometrów. Jedne byki wyzywają inne do walki o samice albo przyzywają łanie. One zresztą też wydają z siebie charakterystyczne dźwięki godowe, nazywane ględzeniem.

Złodziej pod kapeluszem

24-latek ze Śremu dowiedział się, że jego znajomy emeryt kupił nowy telewizor. Pozazdrościł seniorowi i postanowił podwędzić odbiornik. Poczekał, aż znajomy pójdzie na zakupy, i zakradł się do jego mieszkania, które starszy pan czasem przez roztargnienie zostawiał otwarte. Po chwili czmychał z telewizorem i kapeluszem ofiary na głowie. Myślał, że nikt go w nim nie pozna. 24-latek jest jednak tak dobrze znany policji, że nie było kłopotu z ustaleniem, kogo nagrał monitoring. Złodziej został złapany i grożą mu trzy lata więzienia.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: