WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska EXPRESSEM- najnowsze informacje z Polski

EXPRESSEM- najnowsze informacje z Polski

06.09.2016, godz. 05:00
mapa polski
foto: Wikipedia

Najnowsze informacje z Polski:

Zwiał na drzewo przed policją

Sceny rodem z filmów akcji rozegrały się w sobotę wieczorem w Skawinie. Policja właśnie opublikowała w internecie nagranie z tego zdarzenia. O drugiej w nocy mundurowi zatrzymali do kontroli samochód, którym jechał 30-letni mężczyzna. Najpierw podał policjantom fałszywe dane, a po chwili wyrwał się, zaczął uciekać i do nich strzelać. Struże prawa odpowiedzieli ogniem, ale mężczyzna zdołał zbiec. Ujęto go kilka godzin później. Ukrył się na prywatnej posesji w domku na drzewie. Wczoraj postawiono mu zarzut czynnej napaści na funkcjonariuszy przy użyciu broni gazowej. Grozi mu 10 lat więzienia.

Wściekłe jeże i wiewiórki

Specjaliści w Szczecinie alarmują: w mieście panuje wścieklizna. Wyznaczono obszar zagrożenia, który objął jedną czwartą powierzchni miasta. Wszystko zaczęło się od znalezienia chorego nietoperza. Dlatego lekarze apelują do mieszkańców, by nie dotykali dzikich zwierząt, w szczególności jeży, wiewiórek i nietoperzy. Na obszarze zagrożenia nie wolno też wypuszczać luzem domowych czworonogów.

Auto wjechało w kondukt

Wypadek w drodze na cmentarz. W Budziszewicach koło Tomaszowa Maz. w żałobników, którzy szli w kondukcie pogrzebowym, wjechał rozpędzony samochód osobowy. Osiem osób zostało rannych. Z ustaleń policji wynika, że 74-letni sprawca zdarzenia był trzeźwy, ale mógł nie zachować należytej ostrożności za kierownicą. Najciężej ranną kobietę do szpitala przetransportował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Poszkodowana ma liczne potłuczenia i złamaną nogę. Resztą rannych zajęli się ratownicy trzech karetek, którzy opatrzyli ich na miejscu.

Zobacz także: Koniec ze szlabanami przy osiedlach? "To celowe narażanie życia!"

Źródło: RIA NOVOSTI
autor: tryb tryb tryb zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: