WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska EXPRESSEM: protesty nauczycieli w całej Polsce

EXPRESSEM: protesty nauczycieli w całej Polsce

11.10.2016, godz. 02:00
Protest nauczycieli
Protest nauczycieli foto: EAST NEWS

Expressem, czyli najnowsze informacje z Polski. Protesty nauczycieli, samobójstwo na komendzie oraz pijany kierowca, który zasną za kierownicą.

Nauczyciele protestują

Dziesiątki tysięcy nauczycieli wyszły wczoraj na ulice całej Polski, protestując przeciw reformie edukacji, jaką wprowadza PiS. Projekt minister Anny Zalewskiej (51 l.) zakłada m.in. likwidację gimnazjów. Nauczyciele się temu sprzeciwiają, bo ich zdaniem reforma będzie kosztowna, zburzy dotychczasowe struktury i spowoduje masowe zwolnienia. A prezes ZNP Sławomir Broniarz (58 l.) zapowiedział nawet, że nie wyklucza pozwania minister Zalewskiej do sądu, jeśli nie sprostuje ona "nieprawdziwych informacji", jakoby jednym z organizatorów protestów był KOD.

Samobójca na komendzie

Tragedia w Drawsku Pomorskim! Na komendzie policji jeden z funkcjonariuszy targnął się na swoje życie. Nie są znane szczegóły zdarzenia. Wiadomo jedynie, że w poniedziałek rano 33-letni funkcjonariusz wyciągnął broń służbową i strzelił do siebie. W stanie krytycznym trafił do szpitala. Lekarze nie zdołali go uratować. Według wstępnych ustaleń przyczyną jego dramatycznej decyzji mogły być problemy rodzinne. Mundurowy służył w policji 12 lat. Śledczy wyjaśniają okoliczności tragedii.

Pijany zasnął za kierownicą

Włączony silnik, zapalone światła i... pochrapywanie. Policjanci z Olsztyna o godz. 4 nad ranem natknęli się na 40-latka, który spał w samochodzie. Gdy wybudzili mężczyznę, okazało się, że jest tak pijany, że nie można nawiązać z nim rozmowy. Miał aż 3 promile alkoholu we krwi. Twierdził, że zatrzymał się na górce, a auto się stoczyło, gdy on postanowił uciąć sobie krótką drzemkę. Olsztynianin stanie przed sądem. Za jazdę pod wpływem alkoholu grożą mu 2 lata więzienia.

ZOBACZ: Ten samolot MÓGŁ się rozbić! Zobacz przerażające nagranie [WIDEO]

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: