WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Expressem: Szef BOR generałem, czy Wałęsa to TW Bolek, Radziwiłł ostro o marihuanie

Expressem: Szef BOR generałem, czy Wałęsa to TW Bolek, Radziwiłł ostro o marihuanie

03.09.2016, godz. 05:00
BOR, Biuro Ochrony Rządu
foto: FOTO SE

Wiadomości z Polski w skrócie.

Szef BOR generałem

Prezydent Andrzej Duda (44 l.) mianował generałów w Biurze Ochrony Rządu i w policji. Wśród nominowanych na stopień generała brygady znalazł się szef BOR Andrzej Pawlikowski (47 l.). Stopnie generalskie otrzymało od prezydenta także siedmiu oficerów policji. Prezydent gratulował awansowanym, a także ich bliskim i współpracownikom. - Każdy sukces, a nominacja generalska jest bez wątpienia i sukcesem, i owocem sukcesu, to kwestia wspólnego działania. Bardzo dziękuję tym, którzy poświęcają się swojej służbie, abyśmy czuli się bezpieczni - powiedział prezydent.

Czy Wałęsa to TW Bolek?

Czy podpis z teczki TW Bolka jest złożony przez Lecha Wałęsę (73 l.)? Były prezes IPN Łukasz Kamiński (43 l.) mówił pół roku temu, że opinię grafologów w tej sprawie poznamy za sześć miesięcy. Okazuje się jednak, że do dziś biegli jej nie wystawili. Ich praca ma być dopiero na wstępnym etapie. Akta z teczki TW Bolka zostały przekazane do analizy dopiero w maju tego roku. Wygląda więc na to, że opinię grafologów w kwestii TW Bolka poznamy najprawdopodobniej dopiero pod koniec roku - informuje radio RMF FM.

Radziwiłł ostro o marihuanie

Przy okazji sporu o legalność medycznej marihuany dla pacjentów chorych na nowotwory głos zabrał minister zdrowia Konstanty Radziwiłł (58 l.). W ostrym tonie przestrzega on przed zbytnią dostępnością marihuany. - Marihuana jest środkiem niebezpiecznym i nie może być mowy, aby była udostępniona na zasadach takich jak witamina C. Nie może być tak, bo będziemy zbierać dramatyczne żniwo. To jest środek, który jest narkotykiem, który uzależnia, który jest niebezpieczny - podkreślił Konstanty Radziwiłł.

Zobacz: Robert Winnicki: Slogan faszyzmu to prymitywna maczuga

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: