WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska EXPRESSEM - wiadomości z Polski w skrócie

EXPRESSEM - wiadomości z Polski w skrócie

29.07.2017, godz. 02:00
Policja, radiowóz
foto: EAST NEWS

EXPRESSEM - wiadomości z Polski w skrócie

Nie chciał iść, ukradł rower

Mieszkaniec Kalisza Pomorskiego nie wiedział, jak wrócić do domu z gminy Tuczno, więc ukradł dwa rowery i ruszył w drogę. Szybko jednak zrozumiał, że na dwóch jednośladach daleko nie zajedzie, więc jeden porzucił w rowie. Policja, poinformowana o kradzieży przez właściciela rowerów, szybko namierzyła złodzieja cyklistę. Teraz grozi mu nawet 10 lat za kratkami.

Numer "na lekarza"

To już przechodzi wszelkie granice! Po wyłudzeniach pieniędzy "na wnuczka" i "na policjanta", zwyrodnialcy wymyślili numer "na lekarza". Podszywając się pod medyków, zgłosili się w Pile do zrozpaczonej matki 12-letniej dziewczynki chorej na nowotwór oka i usiłowali przekonać ją, że załatwią dziecku konsultacje za granicą. Koszt to tysiąc złotych, a za przygotowanie i wysłanie dokumentacji medycznej dodatkowo 40 euro. Na szczęście kobieta nie dała się zwieść oszustom i poinformowała policję. W chwili przekazywania pieniędzy zatrzymano 33-latka i 42-latka. Grozi im osiem lat więzienia.

Zasłabł na środku drogi

Kto wie, co by się stało, gdyby nie legniccy policjanci! Jadąc do pracy, zauważyli stojący na środku skrzyżowania samochód, który blokował ruch. Inne auta wymijały go, nie zatrzymując się. Dopiero funkcjonariusze zajrzeli do środka i stwierdzili, że kierowca auta zasłabł. Rozpoczęli reanimację i wezwali pogotowie. Wkrótce mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy. Jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

ZOBACZ: Policjanci, którzy pobili staruszkę, usłyszeli zarzuty. Nie przyznają się do winy

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: