WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Expressem - wiadomości z Polski

Expressem - wiadomości z Polski

19.06.2017, godz. 02:00
Policja
foto: EAST NEWS

EXPRESSEM - wiadomości z Polski w skrócie

Groził bronią policjantom

Policjanci patrolujący okolice ul. Meissnera w Krakowie natknęli się na mężczyznę wymachującego przedmiotem przypominającym pistolet. Na ich widok wymierzył z broni, oddał kilka strzałów w powietrze i rzucił się do ucieczki. Szybko został zatrzymany. Okazało się, że miał ponad 1,5 promila alkoholu. Zabezpieczony pistolet będzie zbadany przez ekspertów, ale prawdopodobnie nie była to broń palna tylko hukowa. Mężczyzna może usłyszeć zarzut nielegalnego posiadania broni i kierowania gróźb pod adresem policjantów.

Nowa atrakcja nad Motławą

Mieszkańcy i turyści odwiedzający Gdańsk mogą korzystać z nowej 70-metrowej zwodzonej pieszej kładki nad Motławą. Łączy ona historyczną część Gdańska z wyspą Ołowianką, gdzie znajdują się m.in. Filharmonia Bałtycka i Narodowe Muzeum Morskie. Od 1 kwietnia do 30 października między 7 rano a północą kładka będzie otwierana o pełnych godzinach. W pozostałym czasie oraz poza sezonem tylko na prośbę jednostek pływających. Otwarcie bądź zamknięcie zwodzonego przęsła trwa około dwóch minut.

Mumia w bloku

W jednym z bloków przy ul. Serbinowskiej w Kaliszu pracownicy firmy ociepleniowej dokonali makabrycznego odkrycia. W wąskiej szczelinie między stropem a dachem znajdowały się zmumifikowane zwłoki mężczyzny. Wokół nich leżały worki i ubrania. Najprawdopodobniej był to bezdomny, koczujący na poddaszu. Nie wiadomo, od jak dawna jego ciało leżało w tym miejscu. Trwa ustalanie tożsamości zmarłego. Prokurator zdecydował o przeprowadzeniu sekcji zwłok.

ZOBACZ: Makabryczne odkrycie w Kaliszu. Zmumifikowane zwłoki w szczelinie bloku mieszkalnego

Źródło: X-NEWS
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: