WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska EXPRESSEM: wiadomości z Polski

EXPRESSEM: wiadomości z Polski

08.07.2017, godz. 02:00
Donald Trump w Polsce
foto: EAST NEWS

Wiadomości z Polski w skrócie.

Trump pomoże przy Smoleńsku?

Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz (69 l.) ujawnił w TVP 1, że poruszył temat katastrofy smoleńskiej w rozmowie z Donaldem Trumpem (71 l.). Dopytywany, czy chodziło o sprawę śledztwa czy wraku samolotu, odparł, że rozmawiał o tych rzeczach. - Było to podniesione, będą na ten temat jeszcze rozmowy i to wszystko - oświadczył, nie mówiąc o żadnych konkretach.

Jest umowa z Chorwacją

Gaz System zawarł umowę o współpracy z Plinacro - chorwackim operatorem systemu przesyłowego. Spółki będą współdziałać na rzecz rozwoju rynku gazu ziemnego w Europie Środkowej, w szczególności działać na rzecz budowy gazowego Korytarza Północ-Południe. Z nowej infrastruktury przebiegającej między chorwacką wyspą Krk a Terminalem im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu mają korzystać również pozostałe państwa Inicjatywy Trójmorza.

Narodowiec dostał fuchę w Radiu

Jak informuje miesięcznik "Press", działacz podlaskiego Obozu Narodowo-Radykalnego Filip Łukaszewski został asystentem wiceszefa portalu Polskieradio.pl Andrzeja Turkowskiego. Według miesięcznika jeszcze w zeszłym roku organizował on rekrutację do łomżyńskiego oddziału ONR. A dwa lata temu stał też na czele marszu ONR w Łomży przeciwko przyjmowaniu uchodźców. - Coraz więcej "artystów" nie wystąpi w Opolu. Wreszcie pozbywają się tego szrotu - pisał niedawno Łukaszewski w sieci. W Polskim Radiu ma zajmować się mediami społecznościowymi.

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: