WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska EXPRESSEM: wiadomości z Polski

EXPRESSEM: wiadomości z Polski

28.07.2017, godz. 02:00
Policja
foto: EAST NEWS

Wiadomości z Polski w skrócie.

13-latka pobiła kobietę na ulicy

Wywróciła ją na ziemię i kopała ile sił w nogach. Tak 13-latka z Głogowa potraktowała 40-letnią kobietę. Zaatakowała ją na ulicy bez żadnego powodu, a podczas przesłuchania nie umiała wyjaśnić policjantom, co w nią wstąpiło. Napaść zarejestrował telefonem świadek, a nagranie trafiło w ręce mundurowych jako materiał dowodowy. Teraz agresywną nastolatką zajmie się sąd dla nieletnich. 

Ocaliła dzieci z płonącego auta

W Olszance niedaleko Lublina 21-latek uderzył na łuku drogi w jadące z naprzeciwka auto, prowadzone przez 35-letnią kobietę. Jej pojazd stanął w w ogniu. - Kierująca pomimo obrażeń zdołała wydobyć z płonącego wozu swoje dzieci w wieku 9 miesięcy, 9 i 10 lat - relacjonują policjanci. - Sama nie była już w stanie odejść od opla. Na szczęście przejeżdżał tamtędy wracający po służbie do domu policjant, który pomógł jej opuścić niebezpieczne miejsce. Wszyscy uczestnicy wypadku, w tym trzech mężczyzn jadących alfą, trafili do szpitala. 

Kosztowny test autonawigacji

W Grabówce pod Parczewem policjanci z drogówki zatrzymali kierowcę seata. Mężczyzna w terenie zabudowanym, gdzie wolno poruszać się nie szybciej niż 50 km/h, mknął z prędkością 128 km/h. Jak tłumaczył mundurowym, testował kupioną właśnie nawigację. Chciał sprawdzić, czy właściwie mierzy prędkość i porównywał wskazania urządzenia z licznikiem auta. Najdokładniejszy okazał się jednak policyjny radar, którego wskazania niezbicie pokazały, że kierowca musi na kwartał rozstać się z prawem jazdy. Nie obyło się też bez wysokiego mandatu i 10 punktów karnych.

autor: MW MUCHA MUCHA zobacz inne artykuły tego autora
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: