WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV

EXPRESSEM wiadomości z Polski

01.08.2016, godz. 05:00
Polska, mapa Polski
foto: EAST NEWS

Co wydarzyło się w kraju? Sprawdź, wiadomości z Polski.

Oświeceni oszuści

Pomysłowość naciągaczy nie zna granic. Po pladze wyłudzeń "na wnuczka" pojawiło się nowe oszustwo - "na żarówki"! Legnicka policja informuje o rozbiciu szajki, która, podając się za pracowników zakładu energetycznego, wmawiała swoim ofiarom, że musi wymienić w ich domach niespełniające norm żarówki. Po całej operacji żądała od nich 600 zł! Oczywiście, wymienione żarówki wcale nie były trefne, wszystko to wymysł oszustów, na który nabrało się co najmniej siedem osób. W sprawie zatrzymano trzech mężczyzn w wieku od 25 do 31 lat. Grozi im do 8 lat za kratkami.

Rozebrali kibica

Nie od dziś wiadomo, że kibole różnych drużyn piłkarskich, delikatnie mówiąc, nie darzą się sympatią. Najlepiej widać to na przykładzie rozboju, do którego doszło w Radzyniu Podlaskim. Czterech napastników przewróciło na ziemię 23-latka tylko dlatego, że był ubrany w koszulkę wrocławskiego klubu! Siłą zdarli ją z niego i uciekli. W weekend policji udało się zatrzymać sprawców napaści. Mają od 18 do 27 lat, przy jednym z nich znaleziono marihuanę. Teraz los kiboli jest w rękach sądu.

Autobus grozy

Sporo strachu najedli się pasażerowie jednego z toruńskich autobusów, do którego wsiadł pijany mężczyzna, dzierżąc w ręce nóż. Pasażerka poinformowała o tym kierowcę, ten zatrzymał przejeżdżający obok patrol straży miejskiej i poprosił o interwencję. Strażnicy podeszli do agresywnie zachowującego się mężczyzny. Od 66-latka czuć było alkohol. Mimo że zaprzeczał, iż posiada ostre narzędzie, znaleziono przy nim 11-centymetrowy nóż. Dzięki szybkiemu działaniu funkcjonariuszy nie doszło do tragedii. Mężczyzną zajęli się wezwani na miejsce policjanci.

Zobacz: Polskie F-16 PRZECHWYCIŁY rosyjski samolot! [NOWE FAKTY]

Źródło: X-NEWS
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: