WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV

EXPRESSEM wiadomości z Polski

03.08.2016, godz. 02:00
Polska, mapa Polski
foto: EAST NEWS

Informacje z Polski w skrócie.

Telefon pomoże w śledztwie?

Czy ten ślad w końcu pomoże w rozwikłaniu zagadki śmierci Ewy Tylman (?26 l.)? Przy zwłokach wydobytych z Warty śledczy odnaleźli telefon komórkowy. Przekazali go informatykom, którzy mają spróbować odzyskać zapisane w nim informacje. Liczą na wiadomość SMS czy zdjęcie, które pozwolą ustalić, w jaki sposób zginęła 26-latka, a przynajmniej dokładnie odtworzyć ostatnie chwile jej życia. Ewa Tylman zaginęła 26 listopada w centrum Poznania, jej ciało zostało odnalezione dopiero kilka dni temu. O zamordowanie kobiety podejrzewany jest jej kolega Adam Z. (24 l.), ale nie przyznaje się do winy.

Piracka ucieczka z dzieckiem

Mieszkaniec Prudnika na widok policjantów z drogówki tylko przycisnął pedał gazu. Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg. 27-latek pruł przed siebie, nie zważając na nakazy ograniczenia prędkości. W końcu wylądował na ogrodzeniu. Okazało się wtedy, że w samochodzie jest także jego partnerka, ich 2-letnia córeczka i znajoma. W dodatku mężczyzna prowadził pojazd bez prawa jazdy, którego nigdy nie wyrobił. Teraz odpowie za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym oraz kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień.

Fałszywy kominiarz

Oszukiwał nie tylko prywatne osoby, ale też urzędy i instytucje państwowe. 57-latek z Łomży podawał się za kominiarza i sprawdzał przewody wentylacyjne. Pokazywał dokumenty uprawniające go do kontroli, a za swoje usługi brał nawet kilkaset złotych. Mężczyzna działał na terenie województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. W końcu wpadł. Usłyszał już 20 zarzutów oszustwa i fałszowania dokumentów. O dalszym losie udawanego kominiarza zadecyduje sąd. Grozi mu nawet 8 lat więzienia.

Zobacz: Wjechał pod pociąg

Źródło: TVN Meteo/x-news
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: