WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska EXPRESSEM- wiadomości z Polski

EXPRESSEM- wiadomości z Polski

30.09.2016, godz. 04:00
mapa polski
foto: Wikipedia

Najnowsze informacje z Polski:

Naćpana czterolatka

Szok! Śledczy w Rybniku badają, jak w organizmie czteroletniej Vanessy znalazły się narkotyki i kto za to odpowiada. Matka dziewczynki i jej dwuletniej siostry, Karolina G., miała ograniczone prawa rodzicielskie. Regularnie odwiedzał ją asystent rodzinny MOPS-u. I właśnie on odkrył, że Vanessa jest dziwnie pobudzona i ma rozszerzone źrenice. Sąd w trybie nagłym odebrał kobiecie córki i przekazał pod opiekę dziadków. Śledczy nie chcą ujawnić, czy Vanessa była odurzona substancjami psychoaktywnymi. Lokalne media spekulują, że były partner kobiety mógł z zemsty podać je dziecku.

Filatelistyczny skok stulecia

Wiele wskazuje na to, że to filatelistyczny skok stulecia. Z wrocławskiego Muzeum Poczty i Telekomunikacji zginęło sto cennych znaczków pocztowych z początków ubiegłego stulecia. Szacuje się, że mogą być warte fortunę. Sprawa wyszła na jaw, gdy na aukcjach internetowych zaczęły się pojawiać filatelistyczne perełki, a w muzeum odkryto, że ktoś zastąpił cenne egzemplarze niewiele wartymi znaczkami. Kto stoi za tą kradzieżą i jak do niej doszło? Na te pytania prokuratura jeszcze nie zna odpowiedzi.

Zatrucie na wycieczce

U 40 uczniów z Krakowa, którzy skarżyli się na silne bóle brzucha i wymioty, zdiagnozowano poważne zatrucie pokarmowe. Jak się okazało, dzieci były na wycieczce w jednym z ośrodków wypoczynkowych w Piwnicznej-Zdroju i tam prawdopodobnie zjadły zepsute jedzenie. Jak poinformował sądecki sanepid, dzieci zostały już zabrane przez rodziców do domów. Dostały też skierowanie do szpitali i zostały objęte nadzorem przez krakowski sanepid.

Zobacz także: Tragiczny finał wagarów. 15-latek zginął, 17-latek wrócił do szkoły [ZDJĘCIA]

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: