WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska EXPRESSEM: wiadomości z Polski

EXPRESSEM: wiadomości z Polski

09.11.2016, godz. 02:00
MINISTER OBRONY NARODOWEJ ANTONI MACIEREWICZ
MINISTER OBRONY NARODOWEJ ANTONI MACIEREWICZ foto: Super Express

Wiadomości z Polski w skrócie.

Rząd poparł reformę oświaty

- Reforma edukacji jest trudna, ale potrzebna - powiedziała premier Beata Szydło (53 l.) po wczorajszym posiedzeniu rządu, na którym przyjęto projekt ustawy. Ma ona wejść w życie od 1 stycznia 2017 r. Nowe prawo zakłada, że od września 2017 r. wrócą ośmioletnia szkoła podstawowa oraz czteroletnie liceum i pięcioletnie technikum, a szkołę zawodową zastąpi dwustopniowa szkoła branżowa. Przeciwni reformie są opozycja, Związek Nauczycielstwa Polskiego i część rodziców.

Macierewicz kupi drony

Szef MON Antoni Macierewicz (68 l.) chce, aby w arsenale naszego wojska pojawiła się nowa broń - drony. Ministerstwo Obrony Narodowej zamierza wyposażyć w nie obronę terytorialną i wojska operacyjne. W Wojskowym Instytucie Technicznym Uzbrojenia w Zielonce koło Warszawy Macierewicz przekonywał, że to właśnie m.in. dzięki dronom "nasze zdolności bojowe będą takie, byśmy byli w stanie obronić się przed każdym zagrożeniem". 

Zobacz także: Kijowski W STRACHU: Boję się dyktatora Kaczyńskiego

PO powoła gabinet cieni

Borys Budka (38 l.), wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej, ujawnił w Radiu ZET, że jego partia powoła gabinet cieni. Premierem będzie Grzegorz Schetyna (53 l.). Jest to osoba, "której zależy na tym, żeby skonstruować dobrą drużynę po to, by odsunąć PiS od władzy" - mówił były minister sprawiedliwości. Sam Budka miałby zostać "cieniem" szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka (47 l.). Gabinet cieni to nieformalny rząd powoływany przez opozycję. Po jego utworzeniu każdemu członkowi rządu zostaje przypisany recenzujący jego pracę "cień". 

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: