WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska EXPRESSEM wiadomości z Polski

EXPRESSEM wiadomości z Polski

20.05.2017, godz. 02:00
MAPA POLSKI.
foto: SHUTTERSTOCK

Informacje z Polski w skrócie.

Pasieka na teatrze

W przerwie spektaklu widzowie dostaną słodki poczęstunek. Na taki pomysł wpadła dyrekcja Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, która... postawiła na dachu budynku ule. - Ktoś kiedyś wyliczył, że świat szybko przestałby istnieć, gdyby pszczoły zniknęły - wyjaśnia dyrektor Krzysztof Głuchowski. Podkreśla również, że krakowianie nie mają powodu do obaw, bo pszczoły nie będą zagrażały mieszkańcom okolicznych budynków. Zebrany w pasiece miód ma być podarkiem dla widzów teatru i jego sympatyków.

Dzieci w płonącym autokarze

To prawdziwy cud, że 42 dzieci, sześciu wychowawców i kierowca autokaru uszli z życiem. Wracali autobusem z wycieczki z Przytoku, kiedy w pojeździe nagle pojawił się ogień. Kierowca zatrzymał się, a dzieci i wychowawcy wybiegli z autokaru. Szczęśliwie nikomu nic się nie stało. Wezwani na miejsce strażacy gasili autobus, ale też polewali wodą las, przy którym kierowca się zatrzymał, bo w każdej chwili ogień mógł się przenieść na drzewa. Autokar spłonął doszczętnie. Według wstępnych ustaleń ogień pojawił się w komorze silnika.

Potrąciła samochodem rowerzystkę i ciągnęła ją po asfalcie

Dramatyczne sceny w Białej Podlaskiej (woj. lubelskie). 67-letnia kobieta zsiadła z roweru i chciała przeprowadzić go na drugą stronę ulicy. Ale kierująca landroverem 43-latka nie zauważyła jej, potrąciła i wciągnęła pod koła samochodu. Dopiero po kilkunastu metrach dostrzegła, że ciągnie 67-latkę z rowerem po asfalcie. Zatrzymała auto i wezwała pomoc. Rowerzystka z licznymi obrażeniami i złamaniami trafiła do szpitala. 43-latka prowadząca samochód była trzeźwa. Tłumaczyła funkcjonariuszom, którzy pojawili się na miejscu, że kiedy włączała się do ruchu, rowerzystki nie było w polu jej widzenia. Okoliczności wypadku bada teraz policja.

Zobacz: SEKCJA ZWŁOK Magdaleny Żuk ZAKOŃCZONA. Prokuratura wydała oświadczenie

Źródło: X-NEWS
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: