WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV

EXPRESSEM: wiadomości z Polski

05.06.2017, godz. 02:00
Policja
foto: EAST NEWS

Wiadomości z Polski w skrócie.

Pijany roztrzaskał bmw

O włos od tragedii! W sobotę w Droszkowie koło Zielonej Góry rozpędzony volkswagen polo zderzył się z pędzącym z naprzeciwka bmw. Siła uderzenia była tak ogromna, że samochody dosłownie rozpadły się na kawałki. Mimo że z pojazdów nic nie zostało, obu kierowcom udało się przeżyć. Okazało się, że kierujący polo był pijany - miał ponad promil alkoholu we krwi, a co więcej - nie posiadał prawa jazdy. Drugi poszkodowany uciekł z miejsca wypadku. Prawdopodobnie on też był pod dobrą datą, bo pasażer tego pojazdu był nietrzeźwy. Na miejscu natychmiast pojawiła się policja i służby ratunkowe. Funkcjonariusze wciąż poszukują kierowcy bmw.

Wielkie święto rodziny

Już po raz dziesiąty w Żmiącej, w gminie Laskowa obchodzono w niedzielę wielkie święto rodziny. Pod hasłem "Przywrócić dzieciom uśmiech" świętowały rodziny z dziećmi, rodziny zastępcze i adopcyjne, a także wolontariusze i studenci. Na spotkaniu nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych, wśród których były zjeżdżalnie, trampoliny czy ściany wspinaczkowe. Swoje umiejętności prezentowali małopolscy policjanci, m.in. antyterroryści. Dodatkową niespodzianką była obecność amerykańskiego żołnierza z 14. Pułku Piechoty z Luizjany. Czas umilały występy artystyczne, pokazy walk aikido, sprzętu wojskowego oraz walk rycerskich.

Zdewastowano cmentarz

Haniebny akt wandalizmu w Mysłowicach! W sobotę wieczorem policjanci otrzymali zgłoszenie o zniszczeniach na miejscowym cmentarzu przy ul. Oświęcimskiej. Zbiorowa mogiła, w której pochowane są ofiary powojennego terroru, została zdewastowana przez nieznanych sprawców. Uszkodzono siedem krzyży i dwa wazony. Policja oraz proboszcz apelują do mieszkańców i ewentualnych świadków zdarzenia o informacje, które umożliwiłyby ustalenie, a następnie schwytanie sprawców wandalizmu. Funkcjonariusze sprawdzają, czy w pobliżu cmentarza jest zainstalowany monitoring, który mógł zarejestrować wandali.

ZOBACZ: WZRUSZAJĄCE słowa koleżanki Magdaleny Żuk: Żyła, jakby życie miało się skończyć

Źródło: X-NEWS
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: