WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska EXPRESSEM wiadomości ze świata polityki

EXPRESSEM wiadomości ze świata polityki

28.09.2016, godz. 02:00
Sala obrad w sejmie
Sala obrad w sejmie foto: SE/EAST NEWS

Wiadomości i informacje ze świata polityki: Anodina pogada z Berczyńskim; CBA w Orlenie i KGHM oraz Polacy za Dudą.

Anodina pogada z Berczyńskim

Szefowa Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego (MAK) Tatiana Anodina (77 l.) zgodziła się na spotkanie z Wacławem Berczyńskim, szefem podkomisji Ministerstwa Obrony Narodowej badającej katastrofę smoleńską. Do spotkania miałoby dojść w Moskwie, ale daty jeszcze nie ustalono. Przypomnijmy, że MAK badał katastrofę smoleńską i na początku 2011 roku ogłosił raport, z którego wynikało, że przyczyną katastrofy były m.in. błędy w pilotażu i zły dobór załogi.

CBA w Orlenie i KGHM

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego weszli wczoraj do siedziby Orlenu i KGHM. To efekt zapowiadanej w poprzednim tygodniu przez koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego (51 l.) kontroli w spółkach Skarbu Państwa, w których mogło dojść do nieprawidłowości. Jak podaje RMF FM, CBA ma głównie prześwietlać dokumenty związane z usługami public relations, reklamowymi, marketingowymi i na usługi doradcze. Kontrola może potrwać nawet dwa miesiące, a analiza zabezpieczonych materiałów ze spółek o wiele dłużej.

Polacy za Dudą

Ponad połowa ankietowanych (53 proc.) dobrze ocenia prezydenturę Andrzeja Dudy (44 l.). Przeciwnego zdania jest 37 proc. ankietowanych - wynika z wrześniowego sondażu CBOS. W porównaniu z poprzednim badaniem liczba ocen pozytywnych spadła o 1 punkt, a negatywnych wzrosła o 3 punkty.

Zobacz także: Na ten produkt w Biedronce poluje Ludwik Dorn

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: