WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV

EXPRESSEM

04.08.2016, godz. 05:00
AUSCHWITZ.
foto: Super Express

Najświeższe wieści z kraju.

Pedofil na wolności

Jest sparaliżowany od pasa w dół, przykuty do łóżka i wózka inwalidzkiego. I właśnie dlatego nie można go aresztować. 26-letni mieszkaniec Świdnika jest podejrzany o wykorzystywanie na tle seksualnym 5-letniego chłopca. To syn jego sąsiadki. Matka zostawiała go pod opieką zwyrodnialca. Mężczyzna wpadł, gdy inny pedofil (27 l.) z powiatu świdnickiego został zatrzymany. W jego laptopie policja znalazła film, na którym inwalida zabawiał się dzieckiem. Mężczyzna do winy się nie przyznaje.

Chcieli okraść Auschwitz

Yann P.-B. (50 l.) i William H. (51 l.) dopuścili się kradzieży w byłym obozie zagłady Auschwitz-Birkenau. Połasili się na trzy porcelanowe izolatory i elementy drutu kolczastego, który w czasach funkcjonowania obozu był pod napięciem. Z kolei dwóch 17-letnich Portugalczyków chciało wyryć swoje imiona na murze głównej bramy. Ochrona przyłapała całą czwórkę na gorącym uczynku. Sprawę bada teraz oświęcimska prokuratura. Turystom grozi rok więzienia w zawieszaniu na 3 lata.

Groźny zawał w kopalni

Wczoraj w nocy pięciu górników zostało uwięzionych ponad 700 metrów pod ziemią w korytarzach kopalni Pniówek w Pawłowicach. Dojście do szybu zjazdowego było zablokowane przez osunięte skały. Na szczęście górników zdołano wyprowadzić na powierzchnię innymi korytarzami. Teraz śledczy mają zbadać, co spowodowało zawalenie się ścian kopalni. Ze wstępnych ustaleń wynika, że nie doszło do żadnego wstrząsu.

Zobacz: Ostatnie słowa Macieja Szymona Cieśli na łożu śmierci

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: