WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV

EXPRESSEM

18.08.2016, godz. 02:00
HOROSKOP CHIŃSKI na czerwiec 2011 - KRÓLIK
foto: AKPA

Wieści z kraju.

Królik uchodźca

Schowany na pokładzie między samochodami, myślał, że przemyci się ze Szwecji do Polski. Niestety, misterny plan dzikiego królika spalił na panewce. Załoga promu płynącego z Karlskrony do Gdyni odkryła puszystego pasażera na gapę. Okazało się, że nie jest zwierzęciem udomowionym. W jaki sposób ze szwedzkiej łąki trafił na prom? Nie wiadomo. Załoga zdecydowała, że po powrocie do Szwecji wypuści zwierzątko na wolność.

Zginęły po modlitwie

Drogowa tragedia w Dąbrowie Górniczej. Dwie kobiety (+64 l. i +59 l.), wracające do domu po wieczornej modlitwie w zborze świadków Jehowy, zostały potrącone przez samochód. Starsza z nich zginęła na miejscu, młodsza trafiła do szpitala, gdzie w wyniku obrażeń zmarła. Według ustaleń policji, 36-letni kierowca renault był trzeźwy. Przebadano go też pod kątem narkotyków. Śledczy nie podają, jak szybko jechał, ale świadkowie twierdzą, że mogło to być nawet 90 km/h. Sprawą zajęła się prokuratura.

Pijany noworodek

Była w ciąży, a mimo to nie stroniła od alkoholu. Gdy w końcu urodziła w domu, a sąsiedzi usłyszeli płacz maleństwa i zadzwonili po pomoc, okazało się, że 32-letnia matka jest kompletnie pijana. Miała 3,2 promila alkoholu w krwi, a jej dziecko aż 1,7! Kobiecie grozi 5 lat więzienia za narażenie dziecka na utratę życia. Sąd zdecyduje też, czy noworodek wróci pod opiekę matki, czy trafi do rodziny zastępczej.

Zobacz: Policyjna akcja "Trzeźwy Poranek" nielegalna? Wyrywkowe kontroli treźwości są przymusowe?

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: