WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska 21.11 wydarzenia z kraju

21.11 wydarzenia z kraju

21.11.2016, godz. 02:00
Pociągiem szybko i wygodnie. Dziękujemy za wspólne 15 lat!
foto: Materiały prasowe

Straż Ochrony Kolei obchodzi właśnie 98. rocznicę powstania. Nie było zaskoczenia podczas XII Kongresu Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Order SOK-istów dla o. Rydzyka

Z tej okazji kierownictwo SOK postanowiło przyznać wyróżnienie o. Tadeuszowi Rydzykowi (71 l.). Dyrektor Radia Maryja otrzymał Orła SOK za "kształtowanie postaw patriotycznych". Taką samą nagrodę otrzymał rektor Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, o. Zdzisław Klafka (57 l.). Podczas mszy świętej w Katedrze Polowej Wojska Polskiego, która poprzedziła uroczystość wręczenia Orłów, biskup polowy WP Józef Guzdek (60 l.) podkreślał, że we wrześniu 1939 r. funkcjonariusze SOK "zdali egzamin z wierności ojczyźnie i stanęli do walki z najeźdźcą ze Wschodu i z Zachodu". 

W PSL bez zmian

Na prezesa partii ponownie wybrano Władysława Kosiniaka-Kamysza (35 l.), który pełni to stanowisko od końca 2015 roku. Natomiast szefem Rady Naczelnej został po raz kolejny europoseł Jarosław Kalinowski (54 l.). Podczas wyborów na to stanowisko zgłoszono Waldemara Pawlaka (57 l.). Były premier i b. szef ludowców podziękował za "sympatyczną propozycję", nie przyjął jednak nominacji i życzył sukcesów Kalinowskiemu. - Ma spokojniejszy charakter i myślę, że będzie lepszym przewodniczącym ode mnie - powiedział Waldemar Pawlak.

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: